Знецінення гривні замість підвищення податків: українцям розповіли, чи це можливо

В Україні не мають наміру вдаватися до емісії гривні (випуску грошей, що призводить до загального збільшення грошової маси в обороті) замість підвищення податків. Також не розглядається варіант девальвації (знецінення) нацвалюти.

Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев (“Слуга народу”), передають Українські новини. Він зазначив: якщо потреби будуть більшими, “будуть більше податки”.

“Ніхто не уникне прийняття цього рішення жодними маніпуляціями чи побудовою якихось “повітряних замків”. Тому що альтернативу в якості емісії або девальвації ми не розглядаємо”, – йдеться у повідомленні.

Загалом же, зазначив Гетманцев, у 2024 році підвищення податків має принести бюджету України близько 58 млрд грн. Крім того, левову частку додаткової потреби на оборону цього року мають покрити ОВДП (облігації внутрішньої державної позики).

Як і кому незабаром підвищать податки

Нагадаємо: 17 вересня народні депутати підтримали у першому читанні законопроєкт про підвищення податків. За документом:

  • військовий збір зросте з 1,5% до 5%. Наприклад, якщо зараз з доходу в 20 тис. грн військовий збір платиться в розмірі 300 грн, то після підвищення доведеться платити вже 1 000 грн;
  • платники єдиного податку на третій групі платитимуть військовий збір в 1% (зараз не платять). Тобто з доходу в 30 тис. грн ФОП третьої групи заплатить 300 грн;
  • ФОПи на першій, другій та четвертій (аграрії) формі єдиного податку платитимуть військовий збір у розмірі 10% мінімальної зарплати. Станом на зараз це 800 грн;
  • банки заплатять податок на прибуток у розмірі 50%. Це пояснюють тим, що банки змогли отримати фактично аномальні прибутки коштом ОВДП. Небанківські фінансові установи заплатять 25% податку на прибуток.

Кабінету міністрів доручать розробити законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування військового збору до спецфонду Держбюджету з метою їх спрямування на потреби фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони.

  • Отже, звичайний українець із зарплатою в 30 тис. грн після підвищення військового збору заплатить замість 450 грн (1,5%) 1 500 грн (це вже 5%).
  • ФОП третьої групи з щомісячним доходом у 30 тис. грн буде платити на 300 грн більше (військовий збір не платив, а буде платити 1%).
  • ФОП другої групи з доходом у 30 тис. грн щомісячно буде платити на 800 грн більше (військовий збір не платив, а платитиме 10% мінімальної зарплати).

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас попри те, що цей законопроєкт не зачіпає безпосередньо сферу будівництва, опосередкований вплив на неї матиме (у разі остаточного ухвалення документа в нинішньому вигляді). Зокрема, підвищення військового збору до 5% збільшить операційні витрати, що може призвести до зростання цін на житло та інші будівельні об’єкти.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *