Зеленський підписав укази про синхронізацію українських санкцій із пакетами ЄС: кого вони стосуються

Президент України Володимир Зеленський 8 липня підписав одразу три рішення Ради національної безпеки та оборони про синхронізацію українських санкцій з останніми санкційними пакетами Європейського Союзу. Також глава держави наказав Міністерству закордонних справ поінформувати про це відповідні органи ЄС, США та інших держав.

Реалізацію і моніторинг ефективності обмежувальних заходів буде здійснювати Кабмін разом зі Службою безпеки та Нацбанком України. Про це йдеться в президентських указах №471, 472 та 473.

Як розповів OBOZ.UA уповноважений президента з питань санкційної політики Владислав Власюк, йдеться про синхронізацію українських санкцій із 15-м, 16-м та 17-м пакетами Євросоюзу.

15-й пакет санкцій охопив фізичних та юридичних осіб із Росії, Білорусі, Китаю та інших країн. Серед фігурантів – російський льотчик Олександр Азаренков, причетний до удару по лікарні “Охматдит”, і виробник бойових роботів ТОВ “Гуміч”.

16-й пакет стосується фігурантів із Росії, Китаю, Туреччини й інших країн. До переліку увійшли Центр “ВОЇН”, що займається військово-патріотичним вихованням на окупованих територіях, і ТОВ “Південний флот”, яке перевозить російську нафту тіньовим флотом.

17-й пакет також включає компанії з Росії, Китаю, Туреччини та інших країн. Під ці санкції потрапили, зокрема, золотодобувна компанія “Петропавловськ” і китайська Skywalker Technology Co. Ltd, причетна до виробництва дронів для Росії.

Нагадаємо, що Україна наголошує на важливості повної синхронізації санкцій між усіма партнерами санкційної коаліції. Тож 1 липня Україна синхронізувала свої санкції з 9-м, 10-м, 11-м, 12-м, 13-м та 14-м санкційними пакетами Євросоюзу проти Росії та запровадила обмеження щодо 403 фізичних осіб і 188 компаній. Це стало першим випадком гармонізації українського санкційного режиму з європейським.

Укази стосувалися осіб, причетних до порушення прав людини в Білорусі, в Ірані, а також причетних до військової підтримки Росії у війні проти України.

Як повідомляв OBOZ.UA, також Україна сьогодні ввела санкції проти китайських компаній. Зокрема, обмеження стосуються компаній, чиї компоненти знайшли в збитих 4 липня БПЛА Shahed.

Санкції зачепили, зокрема, Central Asia Silk Road International Trade (Тяньцзінь); Suzhou Ecod Precision Manufacturing Co (Сучжоу); Shenzhen Royo Technology Co (Гонконг); Shenzhen Jinduobang Technology Co (Шеньчжень); та Ningbo Benin Machine Tool Co (Нінбо).

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *