Їх об’єднує ідея, але керує всім не Росія: експерт пояснив, чим на сьогодні є “вісь зла”

Країни, які нині є так званою віссю зла – Росія, Північна Корея, Китай та Іран – мають єдину ідею протидії Заходу і руйнування архітектури безпеки, яка стримувала світ від третьої світової війни протягом понад 70 років. Джерела напруження, що існують зараз у світі, координуються цими державами між собою.

Про це в інтерв’ю OBOZ.UA сказав Олексій Мельник, співдиректор програм зовнішньої політики, координатор міжнародних проєктів Центру Разумкова. За його словами, у “вісі зла” є певна спільна ідея – протидія колективному Заходу, тому це “угрупування” настільки потужне.

“У них є певна ідея, яка їх об’єднує – це протидія колективному Заходу. Отже, в основі цієї “осі зла” є ідеологія. Це те, що існує попри всі сперечання, попри всі речі, де вони конфліктують чи мають різні позиції – саме ця антиамериканська, антизахідна ідея переважає, коли їм потрібно схвалювати рішення. Наявність спільної ідеї – це вже небезпечно, особливо коли сама ця ідея небезпечна. Це ідея протидії Заходу і руйнування теперішньої архітектури безпеки, яка стримувала світ від третьої світової війни протягом понад 70 років”, – сказав військовий експерт.

За рахунок допомоги союзників з так званої “вісі зла” держава-агресор Росія може накопичити суттєві ресурси, щоб продовжувати вести війну в Україні.

“Якщо говорити про те, що саме Росії допомагає, то тут має йтися не лише про постачання озброєнь, про передачу комплектуючих і технологій, але також про ті дії, які можуть і, вочевидь, вже координуються між цими державами”, – зазначив Мельник.

Він нагадав, що прямо зараз Китай проводить небезпечні маневри навколо Тайваню, Північна Корея підриває дороги, брязкає зброєю і заявляє про “порушення суверенітету”, “Хезболла” атакує Ізраїль, Іран підкидає жару і теж атакує Ізраїль,а хусити обстрілюють цивільні кораблі. Такі події, вважає експерт, не можуть відбуватися випадково. Найімовірніше, вони координуються між собою.

“Чи керує цим Росія? Мабуть, це було б перебільшенням. Але очевидно, що фундамент – це їхня ідея, спільний інтерес і намагання максимально скористатися моментом, розхитати ситуацію, розтягнути сили колективного Заходу і використати максимально “вікно можливостей” зміни влади у Білому домі. Отже, це не лише про постачання ракет, снарядів чи, ймовірно, якогось контингенту живої сили. Проблема значно ширша”, – додав Мельник.

Як повідомляв OBOZ.UA, диктатор КНДР Кім Чен Ин виявив бажання погратися у “розпалювання” війни проти сусідів. Зі свого боку, міністерство оборони Південної Кореї попереджає, якщо Північ завдасть шкоди мешканцям їхньої країни, то її режиму настане кінець. Експерти прогнозують в недалекому майбутньому початок збройного конфлікту на Корейському півострові.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *