У мережі показали відео, що демонструє приголомшливу різницю між тим, як зустрічають звільнених з полону військовослужбовців в Україні та Росії. Відео скомпоновано з кадрів останнього обміну, в рамках якого 24 серпня Україна обміняла 115 своїх воїнів на таку саму кількість російських терміновиків, які потрапили в полон за останні два тижні у Курській області.
Поки українці, які повернулися на рідну землю, співають гімн та обіймаються з побратимами, російських строковиків вишикували біля автобуса на дорозі, ніби ув’язнених перед початком етапу. Відео показали у Telegram-каналі проекту “Хочу жити”.
“Як зустрічають солдатів, що повернулися з полону, в Україні і в Росії. Відразу видно, де зустрічають героїв, а де витратний матеріал, який незабаром знову повернеться на війну, щоб там загинути”, – зазначено в коментарі до відео.
Ролик скомпонований з кадрів обміну полоненими, проведеного за посередництвом Об’єднаних Арабських Еміратів у День Незалежності України 24 серпня.
Спершу глядач бачить звільнених українських воїнів. Більшість із них на момент потрапляння в полон також проходили строкову службу. Вони були захоплені російськими окупантами понад 2,5 роки тому, в перші місяці повномасштабної агресії РФ – під час окупації росіянами Чорнобильської АЕС та пункту пропуску “Чонгар” на адмінкордоні Херсонщини з окупованим з 2014-го року Кримом, у ході боїв за Гостомель та інші населені пункти Київщини, при обороні Маріуполя та “Азовсталі”, на полях бойових зіткнень на Донбасі, у Херсонській та Запорізькій областях.
Виснажені та схудлі, вони на повний голос співають Гімн України, обіймаються з побратимами, тримають прапори України та своїх підрозділів, у лавах яких із честю виконували обов’язок із захисту рідної землі. На вільній території України їх зустрічають представники Сил оборони, державних органів влади, журналісти та співвітчизники.
Зовсім інша картинка постає під час перегляду кадрів, знятих росіянами. На них молоді російські строковики. Жодних журналістів на цих відео не видно і близько. Росіян вишикували у довгі шеренги під автобусами, в яких їх везли з обміну. Частина стоїть до транспортних засобів спинами, частина ж – обернена обличчями до автобусів. З “зустрічаючих” видно лише кілька чоловіків у цивільному, які стоять перед колишніми полоненими, як наглядачі перед ув’язненими. Не чути ні російського гімну, ні вітальних слів, лише розмови строковиків між собою, що зливаються в суцільний гул.
“Зверніть увагу, що Росія погодилася обміняти лише строковиків, які потрапили в полон всього 2 тижні тому в Курській області. На інших своїх солдатів, які вже сидять у полоні роками, їм начхати. Можливо, 18-19-річних пацанів буде простіше відправити назад на передову “спокутувати провину”, – припустили в “Хочу жити”.
Проте, підкреслили в проєкті, навіть з огляду на байдуже ставлення Росії до своїх солдатів та її небажання проводити обміни, опинитися в полоні України, яка дотримується всіх міжнародних конвенцій і допускає до місць утримання полонених росіян представників ООН та Червоного Хреста, – однозначно більш розумний вибір, ніж навіки залишитись в українських полях після чергового “м’ясного штурму”.
Зробити це, нагадали російським військовослужбовцям у “Хочу жити”, можна або звернувшись у бот проекту t.me/spasisebyabot, або зателефонувавши на номер +38 044 350 89 17 та 688 (з українських номерів).
Також зв’язатися з представниками проєкту можна, написавши в Telegram чи WhatsApp+38 095 688 68 88+38 093 688 68 88+38 097 688 66 88.
Нагадаємо, 24 серпня відбувся 55-й обмін військовополоненими між Україною та Росією, він пройшов у форматі 115 на 115. Україна повернула воїнів, які охороняли Чорнобильську АЕС та пункт пропуску “Чонгар”, які брали участь у боях на Київщині, Донеччині, Херсонщині, Луганщині, захищали Маріуполь та “Азовсталь”. Дев’ятьох із них у Росії встигли “засудити” на тривалі терміни. Більшість звільнених українців – солдати-строковики, які потрапили в полон у перші місяці 2022 року.
Натомість Росія забрала строковиків, які потрапили в полон після початку операції Сил оборони у Курській області.
Джерело: OBOZ.UA