Як спілкуватися з постраждалими від війни: практичний вебінар від Фонду Ріната Ахметова

Як травма війни впливає на особистість? Як допомогти її прожити та трансформувати цей досвід? Про це і не тільки йшлося на вебінарі “Особливості спілкування з постраждалими від війни”, проведеному Програмою “Сирітству — ні!” Фонду Ріната Ахметова.

Дивіться вебінар за посиланням

Комунікація з людьми, які пережили евакуацію, руйнування житла, загибель близьких, полон, обстріли тощо вимагає емпатії, уважності та чутливості. Спікерка заходу, сімейна та дитяча психологиня, психотерапевтка Наталія Простун детально розповідає про небажані формулювання та коректні відповіді. 

“Фраза „все буде добре” — дратує. Краще сказати „Я розумію, як це було важко для тебе”. Або ж речення на кшталт „іншим ще гірше” — це знецінення досвіду людини. Тут доцільніше питання „як я можу тобі допомогти?””, — наголошує фахівчиня.

За її словами, травма війни так чи інакше зачепила кожного, змінила звичайний спосіб життя та людину. Але у травмі є певний парадокс. Ми можемо в ній не лише руйнуватися, а і зростати. Отримувати зцілення, шукати і знаходити нові сенси.

Також серед тем вебінару: 

— види травм та їх вплив на особистість;

— основи психологічної підтримки дорослих і дітей;

— правила спілкування з військовослужбовцями, цивільними, людьми з інвалідністю та людьми, які були повернені з полону. 

 Слідкуйте за анонсами подальших вебінарів Програми “Сирітству — ні!” Фонду Ріната Ахметова тут.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *