Олександр Педан, відомий телеведучий, зізнається, що війна змінила його кардинально. Він, як і кожен українець, багато втратив, але багато і знайшов. Зокрема – нові сенси. Наприклад, практично відмовився від розважального формату, а здобуті на телебаченні популярність та довіру застосовує зараз там, де вони приносять якнайбільше користі. Історія Олександра Педана увійшла до Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова.
“Я проводив заняття із мінної безпеки для учнів від 2 до 11 класів. Коли заходив, вони кричали: “О, пан суддя прийшов!” І це було не про шоу. Це було про те, що діти довіряли мені й були готові чути та сприймати серйозні речі, бо колись бачили мене на екрані”, – розказує Олександр Олексію Суханову, актору, ведучому та амбасадору Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова.
Для Олександра, як і для мільйонів українців, роки війни стали складним шляхом: від прийняття невідомості до адаптації. Перші дні вторгнення запам’яталися телеведучому розгубленістю. Найбільше він прагнув уберегти родину від небезпеки, а ще зрозумів, що важливо не ізолювати дітей від реальності.
“При молодшій дитині спочатку ми воліли не говорити про війну, щоби не лякати. Але вони завжди чують те, про що мовчать дорослі. Відтоді я розмовляю із сином відверто. Це допомагає і зараз. Приміром, пояснюю йому, що російський контент на YouTube ми не дивимося, бо всі російські блогери є спонсорами війни. У свої вісім років він це розуміє”, – розповідає Олександр.
Із 2022 року однією з важливих сторінок життя телеведучого є волонтерські поїздки на передову. Про цей досвід Олександр розповідає за посиланням.
Колекція Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова налічує понад 130 тисяч історій про війну. Це найбільший у світі архів історій мирних людей, які постраждали від війни Росії проти України.
Розкажіть свою на порталі Музею або на безкоштовній гарячій лінії 0800509001.
Джерело: OBOZ.UA