Великий український банк змінив термін дії своїх карток: коли останній день

Ощадбанк продовжив термін дії всіх своїх карток. Зокрема тих, у яких він закінчується. Тепер вони будуть дійсними щонайменше до 31 грудня 2024 року.

Про це повідомили у самому банку. Там:

  • пояснили, що рішення ухвалено у зв’язку з чинним в Україні військовим становищем.
  • розповіли, що продовження відбувається автоматично для карток, термін яких минув починаючи з лютого 2022 року;
  • закликали тих, для кого вже перевипустили картку, звернутись до відділення Ощадбанку для її отримання.

“У зв’язку з воєнним станом Ощадбанк для зручності клієнтів продовжив термін дії всіх платіжних карток, зокрема для внутрішньо переміщених осіб, до 31 грудня 2024 року. Продовження відбувається автоматично для карток, термін яких закінчився починаючи з лютого 2022 року”, – йдеться повідомленні.

Водночас, зазначили в банку, навіть після закінчення терміну дії такі картки продовжать працювати повноцінно. Відповідно, їхні власники зможуть здійснювати всі необхідні дії. Зокрема:

  • розраховуватися у торгово-сервісній мережі;
  • знімати з них готівку в банкоматі тощо.

Зазначимо: раніше Ощадбанк уже кілька разів продовжував термін дії своїх старих карток у зв’язку з воєнним станом. Востаннє – у березні 2024 року, до 30 вересня 2024-го.

В Україні змінили правила переведення з картки на картку

Водночас, з 1 жовтня НБУ запровадить ліміт на перекази з картки на картку. Так:

  • Ліміт місячної суми, яку можна переказати з картки на картку, становитиме 150 тис. грн (планували 100 тис. грн).
  • Обмеження щодо кількості операцій скасували (деякі банки їх ввели за власним бажанням).

“За даними НБУ, 98% банківських клієнтів здійснюють щомісяця перекази, які не перевищують вказану суму (150 тис. грн. – Ред.). Отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність”, – зазначають у НБУ. Були певні побоювання, що обмеження завадять донатити, але ліміт не буде застосовуватись для рахунків волонтерів.

А ось ті, кому ліміт дійсно має створити проблеми, – це “дропери”. Деякі українці продають свої карткові рахунки для того, щоб їх використовували для відмивання великих сум. Через рахунки одного дропера може проходити за рік мільйони гривень. Банки мають зупиняти підозрілі операції, однак не завжди з цим справляються.

“На ТСК (тимчасова слідча комісія. – Ред.) заслухали кіберполіцію щодо “дропів”. Як це використовується в різних видах злочинів. Три напрями застосування: онлайн-казино, продаж цигарок, наркотиків та зброї (у даркнеті), шахрайство. Втрачаємо (за даними кіберполіції) не менш ніж 1 млрд податків”, – зазначив голова парламентської ТСК Ярослав Железняк.

Дроп-схеми використовують:

  • тіньові (або нелегальні) ринки: від продажу контрафакту до наркотиків і зброї;
  • шахраї: вони збирають на дроп-рахунки кошти своїх жертв;
  • ті, хто намагається уникнути оподаткування: наприклад, деякі гравці азартного ринку.

Дроп-схеми використовують майже в усіх країнах світу, однак в Україні за останні роки вони набули значних масштабів. Зміни, які озвучив Нацбанк, підтримав і Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики, і більша частина експертного середовища, і правоохоронці.

Питання є тільки щодо того, чи достатньо цих змін. Заступниця директора Асоціації міжбанківської платіжної системи ЄМА Олеся Данильченко впевнена: встановлення ліміту недостатньо. Це дійсно ускладнить схему, однак не унеможливить її. У НБУ анонсують і ще певні зміни (детальніше про них читайте далі).

Як повідомляв OBOZ.UA, у клієнтів же ПриватБанку є кілька способів продовжити використовувати банківську картку, в якої закінчується термін дії. Зокрема, перевипустити її.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *