Європейська комісія представила послам ЄС три нові можливі способи поновлення санкцій щодо активів Центрального банку Росії. Це має вирішальне значення для забезпечення кредиту G7 для України у розмірі 50 мільярдів доларів.
Як пише Reuters, лідери великих демократій “Великої сімки” та ЄС у червні погодилися використати відсотки із заморожених російських активів для підтримки кредиту G7 для України. Активи, якими володіють члени G7, становлять близько 300 мільярдів доларів.
Щоб забезпечити позику, G7 хоче бути впевненою, що режим санкцій ЄС щодо активів не буде скасовано. Дипломати сказали, що Комісія заздалегідь обговорила три варіанти зі Сполученими Штатами. “Можливі варіанти були представлені сьогодні вранці… вони вже обговорювалися зі США”, – сказав один із дипломатів.
Представництво США при ЄС у Брюсселі не відразу відповіло на запит про коментар. Для відновлення санкцій проти Росії кожні 6 місяців потрібне одностайне голосування 27 країн-членів ЄС. Раніше лідер Угорщини Віктор Орбан затримав фінансування та законодавчі акти, спрямовані на допомогу Україні.
Варіанти поновлення були представлені послам. За словами трьох дипломатів ЄС, перший варіант – це п’ятирічне блокування активів з переглядом кожні 12 місяців і кваліфікована більшість країн ЄС, щоб розморозити активи. Другий варіант – це відновлення заморожування активів кожні 36 місяців одностайним голосуванням, сказали вони. Третім варіантом було б продовження терміну дії всіх санкцій, пов’язаних з Росією, до 36 місяців із нинішніх шести місяців.
Раніше OBOZ.UA писав про те, що Кабінет міністрів ухвалив проєкт бюджету на 2025 рік. Його направлять в бюджетний комітет Ради. Після розгляду в комітеті, вивчення запропонованих правок документ винесуть на голосування в сесійний зал, і тільки після цього бюджет буде прийнято. Згідно з документом, в Україні очікується сповільнення економіки, девальвація гривні, пришвидшення інфляції. Разом з тим може знизитись боргове навантаження на бюджет.
Джерело: OBOZ.UA