В Україні змінили графіки відключення електроенергії: коли не буде світла 3 вересня

В Україні 3 вересня графіки обмеження застосовуватимуться впродовж всієї доби. При тому змінили кількість черг, які будуть одночасно відключати від електроенергії. Водночас споживання струму залишається високим, попереджають енергетики.

3 вересня час застосування і обсяг обмежень змінили, повідомили в “Укренерго”. Йдеться про зміну кількості черг, які будуть відключати одночасно. Так:

  • 6:00 – 12:00 – дві черги відключень;
  • 12:00 – 16:00 – одна черга відключень;
  • 16:00 – 24:00 – дві черги відключень.

Також в компанії додали, що в обсягах застосування обмежень можливі нові зміни. “Стежте за повідомленнями “Укренерго” та вашого обленерго”, – додали в компанії. Живлення об’єктів критичної інфраструктури не обмежується.

В “Укренерго” уточнили, що споживання електроенергії лишається високим через спеку в східних та південних областях.  “Вчора, 2 вересня, добовий максимум споживання був зафіксований у денні години. Він був на тому ж рівні, що і попереднього робочого дня – у п’ятницю, 30 серпня. Сьогодні, станом на 9:30, рівень споживання електроенергії на 2,7% нижчий, ніж у цей же час вчора, 2 вересня”, – зазначили в компанії.

Як додали в Міністерстві енергетики, через бойові дії та технічні несправності на ранок 3 вересня без електропостачання залишалися 545 населених пунктів. “Закликаємо всіх раціонально використовувати електроенергію. Завдяки ощадливому споживанню знижується навантаження на енергосистему”, – також зазначили у відомстві.

Що означають черги та де шукати свій графік

  • 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу;
  • 2 черги – 8 годин обмежень за добу;
  • 3 черги – 12 годин обмежень за добу;
  • 4 черги – 16 годин обмежень за добу.

Які погодинні графіки діють у різних регіонах

Графік для Дніпра та області публікується на сайті ДТЕК у спеціальному розділі. У текстову форму потрібно ввести населений пункт й адресу. Застосовується найбільш жорсткий варіант графіка (такий самий, як у Києві та області). Альтернативні способи дізнатися про відключення на Дніпропетровщині:

  • чат-бот “ДТЕК Дніпровські електромережі” в Telegram;
  • колцентр за телефонами: 0 800 301 497, (056) 790 99 00, (066) 790 99 00, (067) 790 99 00, (063) 790 99 00.

На Донеччині в графік внесено лише гарантовані відключення електроенергії та періоди, коли світло точно має бути. Проте тривалість відключень більша.

Розклад відключень світла за адресою можна дізнатися на сайті ДТЕК для Донецької області. Також про графік можна запитати:

  • у чат-боті “ДТЕК Донецькі електромережі” у Telegram;
  • у колцентрі за телефонами: 0 800 500 473, (096) 450 0 473, (099) 450 0 473, (063) 450 0 473.

У Києві та області кожне гарантоване відключення триває до 4 годин поспіль, а гарантована наявність електрики – по 2 години. Як результат, максимальний час відключення кожної групи – 18 годин. Гарантовані відключення – від 9 до 12 годин залежно від дня тижня.

У киян також є можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

Які графіки діють в інших регіонах

У Львові тут можна за адресою побачити свою групу. Якщо сайт не працює, варто скористатися чат-ботами компанії:

  • https://t.me/loeserviceBot
  • https://www.viber.com/loebot

У Сумах та області графік розділено на черги. Ось тут є повний список адрес, знайдіть свою адресу й подивіться, до якої групи належите. Є графік для всіх груп. Також можна звернутися за телефоном:

  • 0 (800) 300-247
  • (0542) 659-659

У Запоріжжі та області графік складається із 6 черг для побутових та юридичних споживачів електроенергії. Порядок і тривалість відключень визначатиметься безпосередньо в разі потреби, про що буде повідомлено додатково на інформаційних ресурсах ВАТ “Запоріжжяобленерго”. Тут також опубліковано повний список адрес і черг (груп відключень). Також можна звернутися по консультацію:

  • https://t.me/ZPEnergoBot
  • 0 (800) 304-502

Як повідомляв OBOZ.UA, голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький раніше зазначив: повністю відмовитися від відключень електроенергії Україні вдасться нескоро.

Режимів відключення світла всього два: аварійний та плановий. Наприклад, графіки погодинних відключень запроваджуються заздалегідь і з попередженням.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *