В селі Воловиця Чергінівської області 5-кімнатний будинок площею 82 кв.м продається всього за 1,3 тис. доларів. Разом з будинком продається ділянка площею 30 соток.
“Продам будинок в с. Степанівка Ніжинський р-н. Поряд річка (Десна) – 4 км. З документами”, – зазначається в оголошенні. Будинок продається без меблів. Ціна в гривні складає 55 тисяч.
Будинок не потребує капітального ремонту. Також, як зазначено в оголошенні, недалеко від будинку знаходиться річка.
В сусідніх селах будинки площею близько 100 квадратів можна придбати за 60 тис. грн. Незважаючи на низьку ціну, таке житло потребує значних вкладень в капітальний ремонт, облаштування свердловини, септику і т.д.
Що відбувається на ринку нерухомості
На ринку продажу вторинного житла кількість пропозицій протягом року найбільше зросла у Київській, Івано-Франківській та Запорізькій областях, та в більшості решти регіонів вона знизилась, подекуди більш як на 50% (Харківська та Сумська області). Також набагато менше власників стали пропонувати своє житло для продажу у Дніпропетровській, Одеській та Запорізькій областях: там спад кількості оголошень спостерігається на 37-47% протягом року.
У серпні 2024 ціна продажу однокімнатної квартири коливалась у більшості областей в межах кількох відсотків, водночас у порівнянні з даними за серпень 2023 року вона переважно зростала. Найбільший ріст показали Волинська, Чернівецька та Івано-Франківська області. Найдорожчим лишається Київ: у столиці власники просять у середньому $85 845 за однокімнатне житло.
Якщо розглядати столицю детальніше, найдорожчим лишається Печерський район з середньою ціною однокімнатної квартири $110 969, а найнижчу суму вказують власники житла у Деснянському — $48 487.
У серпні в більшості областей інтерес користувачів до вторинного житла пожвавився, найбільший приріст пошукових запитів відбувся в Одеській та Львівській областях. Та у порівнянні поточної та торішньої ситуації всі області стали отримувати менше пошукових запитів з купівлі житла. Найбільший відсоток покупців втратили Херсонська та Сумська області, а також відчутного зниження інтересу зазнали Івано-Франківська, Черкаська, Кіровоградська, Волинська, Чернівецька та Львівська області: від -40% до -46%.
Як раніше писав OBOZ.UA, у Києві в серпні 2024 року в середньому проміжок часу між виставленим оголошенням і зданою квартирою – 5 днів, у липні було 6 днів, у січні 2024 року – 11. В першу чергу це говорить про високий попит. Серпень-вересень традиційно високий сезон, пов’язаний з початком навчального року, ба більше в цьому році навчання в школах і університетах офлайн.
Джерело: OBOZ.UA