В Україні стартував опалювальний сезон: як підключають до тепла будинки

Усі регіони України завершили підготовку до опалювального сезону. При цьому об’єкти соціальної інфраструктури опалюють вже з середини жовтня, а переважну більшість будинків почнуть підключати до тепла 1 листопада.

Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад та територій. Там зазначили: у 2024 році тепло у будинках українців з’являється відповідно до індивідуального графіку кожної області.

“На це вплинув тепловий режим. А також кількість ремонтних та відновлювальних робіт”, – пояснили у міністерстві.

Яка ситуація із опаленням в областях України

При цьому наголошується: на Вінниччині до опалення вже підключено житлові будинки та об’єкти соціальної інфраструктури. На об’єктах теплоенергетики було проведено необхідні ремонтні роботи та заготовлено пальне.

У Волинській області опалювальний сезон вже розпочали у Луцьку, Ковелі, Володимирі та Нововолинській громаді. У роботу запущено 775 котелень, теплопостачання забезпечено понад 90% об’єктів соціальної сфери.

“З 16 жовтня в Дніпропетровській області розпочалося підключення до опалення закладів соціальної сфери. Котельні вже працюють у Кривому Розі та Покрові, наразі до опалення підключені 8% котелень. Дніпропетровщина технічно готова до опалювального сезону, здійснено перевірку мереж теплопостачання та обладнання, ремонтні роботи проведено”, – розповіли у міністерстві.

На Донеччині опалювальний сезон у більшості громад розпочався 1 листопада. Наразі в роботу запущено 10 котелень, які опалюють 35 житлових будинків та об’єктів соціальної інфраструктури.

На Житомирщині наразі працює 99% котелень, до централізованого опалення підключено 98% житлових будинків. Завершуються роботи з підключення житлових будинків до опалення у Житомирі, триває регулювання внутрішньобудинкових систем опалення у багатоквартирних будинках.

“Наразі 56 громад Закарпаття ухвалили рішення про початок подачі тепла. У всіх інших громадах теплопостачання розпочнеться 1 листопада. До опалювального сезону повністю готові об’єкти житлово-комунального господарства та бюджетної сфери”, – зазначили у міністерстві.

У Запорізькій області відремонтовано 1 котельню та 4,9 км теплових мереж. Опалювальний період розпочався для об’єктів соціальної сфери. У житлових будинках тепло очікують із 1 листопада.

На Івано-Франківщині завершили планові ремонтні роботи для початку опалювального сезону. Громади вже ухвалили рішення про початок опалювального сезону, “проте частина з них почне подавати тепло після 1 листопада”. В області вже працюють 774 котельні з 815-ти.

“У Київському регіоні завершена типова підготовка об’єктів житлового фонду, водопровідно-каналізаційного та дорожньо-мостового господарства. Завершується реконструкція трьох котелень в місті Ірпінь. Проведено ремонти котелень, теплових мереж, водопровідних та каналізаційних мереж і станцій, очисних споруд. Створено запаси деревного палива та вугілля. Опалювальний сезон розпочався в усіх 69 територіальних громадах області. Першими до теплопостачання підключаються заклади соціальної інфраструктури: дитячі садки, школи, лікарні”, – розповіли у Мінрозвитку.

У самому Києві, зазначається, опалювальний сезон для житлового фонду розпочався 30 жовтня. При цьому наголошується: для повноцінного розгортання централізованої системи теплопостачання Києва – “однієї з найбільших у Європі”, – за технологією, необхідно близько 7 днів.

“Попри те, що Кіровоградщина повністю готова до опалювального сезону, опальний сезон тут розпочнеться, якщо протягом трьох днів температура повітря опуститься нижче +8 градусів на підставі рішень органів місцевого самоврядування”, – розповіли в міністерстві.

Опалювальний сезон стартував і в більшості місць тимчасового проживання та шелтерах, створених для ВПО Луганської області.З 1 листопада розпочалось забезпечення теплом таких місць у місті Красноград Харківської області та місті Київ. У всіх 37 Координаційних центрах допомоги ВПО Луганщини створено умови для функціонування в режимі пунктів обігріву на випадок відсутності електропостачання чи погіршення погодних умов. Також наявні генератори, створені запаси води та харчів.

“68 територіальних громад Львівської області ухвалили рішення про початок опалювального сезону. Більшість з них вже подають тепло у навчальні заклади та заклади охорони здоровʼя. У Стрийській громаді розпочали опалення житлових будинків. Також вже з опаленням і Львів”, – зазначили в Мінрозвитку.

У Миколаївській області відремонтували 22 котельні та близько 9 км тепломереж. Опалювальний сезон розпочнеться у першій декаді листопада через теплу погоду. Проте в Південноукраїнську вже розпочали подачу тепла для житлових будинків та соціальної інфраструктури. У Первомайському і Вознесенському районах розпочинають опалення закладів соціальної інфраструктури.

Одеська область повністю готова до опалювального сезону: підготовлено 1 315 котелень та майже 2 000 км тепломереж. Подача тепла розпочнеться з урахуванням кліматичних умов регіону. Остаточні рішення органи місцевого самоврядування розпочнуть ухвалювати вже після 1 листопада. Сьогодні почалась подача тепла в Арцізький громаді, в той же час в Южненській лише з 4 листопада пройде підготовка електромереж до подачі тепла.

Полтавщина повністю готова до опалювального сезону. Тепло вже подають у заклади охорони здоровʼя, школи і дитячі садочки. З 22 жовтня триває подача теплоносія в житлові будинки Гадяцької громади. Сьогодні розпочалась подача тепла у Кобеляцькій та Миргородській громаді”, – розповіли у міністерстві.

Рівненська область підготувала до роботи 975 котелень та 84 центральних теплових пунктів. Опалювальний сезон розпочато у 60 громадах, ще 4 готуються до подачі тепла.

Сумська область розпочала опалювальний сезон. Уже працюють 95 котелень, які опалюють житлові будинки та обʼєкти соціальної інфраструктури. Відновлено 91% обʼєктів енергопостачання, які зазнали пошкоджень внаслідок атак і обстрілів.

“Опалювальний сезон розпочато у 47 громадах Тернопільської області. Розпочали свою роботу 903 котельні, в тому числі 62 комунальні, які надають послуги з централізованого постачання тепла. У регіоні майже повністю покрито потребу у дровах, пелетах та вугіллі”, – зазначили у Мінрозвитку.

У Харківській області внаслідок атак на енергетичне обладнання ТЕЦ та ТЕС, тривають роботи з тепло- та енергозабезпечення для мешканців Харкова, Слобожанського, Пісочина, Солоницівки, Подвірків. Для реалізації цих робіт із резервного фонду державного бюджету передбачено 2,5 млрд грн.

У Херсонській області опалювальний сезон розпочнеться в регіоні після утримання протягом трьох діб середньодобової температури повітря нижче +8 градусів. До подачі тепла готові 44 котельні із 46, триває встановлення двох модульних котелень. На випадок аварійних ситуацій комунальні підприємства забезпечені генераторами.

“Усі обʼєкти комунальної інфраструктури Хмельниччини готові до зими на 100%. Відремонтовано 42 котельні, проведено заміну 11,1 км теплових мереж. З 14 жовтня розпочато подачу тепла до обʼєктів соціальної сфери. Опалювальний період розпочато у всіх населених пунктах області, крім Білогір’я, Понінки та Славути”, – розповіли у міністерстві.

Черкаська область, зазначається, провела всі планові роботи, опалювальний сезон розпочався. Наразі працює 59 котелень. З 23-24 жовтня тепло почали подавати до основної частки житлових будинків. Обʼєкти соціальної сфери області під’єднуються до системи опалення за заявками керівників закладів.

Чернівецька область також розпочала опалювальний сезон.Наразі працює 662 котельні, подано теплоносій до 582 житлових будинків, закладів освіти та медичних закладів.

У Чернігівській області працюють 465 котелень, які опалюють житлові будинки, заклади освіти та охорони здоровʼя.

“Крім того, регіони розробили алгоритми дій на випадок надзвичайних ситуацій у енергетичній системі. Це як установлення когенераційних установок, забезпечення генераторами, так і розробка планів взаємодії на випадок надзвичайних ситуацій”, – резюмували в міністерстві.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас ООН забезпечить українців допомогою для обігріву будинків взимку. Виплати насамперед отримають пенсіонери, люди з інвалідністю та незаможні сім’ї.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *