В Україні немає питної води згідно з нормами Євросоюзу – МОЗ

Одна з вимог Європейського Союзу до України, яку потрібно виконати задля вступу у ЄС, це визначення стандартів питної води. Тобто, такі українські стандарти повинні відповідати європейським. Але якщо уряд України визнає зазначені стандарти, виявиться, що в українських водопроводних мережах взагалі немає питної води.

Про це розповіла заступниця міністра охорони здоровʼя Марина Слободніченко. Нагадаємо, що ця посадовиця увійшла у склад делегації України для участі у переговорах із Євросоюзом про вступ до блоку.

“Одне з важких – питання питної води. Тобто якої якості в Україні має бути питна вода. ЄС вимагає від нас прописати це на рівні законів, щоб врегулювати дотримання певних стандартів питної води”, – зазначила посадовиця МОЗ.

Але, за словами пані Слободніченко, якщо Україна зараз погодиться впровадити ці стандарти, то вода з водопровідних мереж по всій країні буде вважатися не питною, а технічною.

У ЄС не вимагають від України підвищувати якість води. У Європі є країни, де у мережах подається лише технічна вода, та й ще гіршої якості, ніж в Україні. У ЄС лише прагнуть, щоб Україна чітко визнала, яка вода є питною, а яка ні. Проте тоді з’ясується, що українці переплачують за воду.

“Якщо споживач користується технічною водою, то він має сплачувати за неї меншу вартість. Впадуть тарифи на воду, а значить будуть ненадходження до бюджету”, – пояснила посадовиця МОЗ проблему.

Слободніченко назвала це “великим питанням не одного року”.

Як повідомляв OBOZ.UA, умісті Таврійськ на лівому, тимчасово окупованому березі Херсонської області, населення залишилося без питної води. З кранів у місцевих мешканців тече брудна технічна вода, яку не можна використовувати для приготування їжі або пити.

І це не поодинокий випадок. Раніше російські окупанти припинили подачу води в тимчасово захоплених Донецьку й Макіївці нібито через планові роботи. З того часу й дотепер там містяни отримують воду лише по кілька годин на два дні.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *