В українців масово відключають світло: що таке черги та як вони діють

За умов дефіциту в енергосистемі України застосовуються екстрені та стабілізаційні відключення електроенергії. Населення при цьому ділять на шість черг, які відключають рівномірно.

Це пояснили у пресслужбі оператора енергетичних послуг Yasno. Тобто такий принцип діє у шести регіонах, де ця компанія надає послуги: у Києві, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій та Черкаській областях.

Загалом існує 6 черг, кожна з яких представляє групу споживачів, що споживає певну кількість електроенергії. Чим більший дефіцит в енергосистемі, тим більше черг споживачів відключають одночасно під час стабілізаційних обмежень.

Що означають черги та де шукати свій графік

  • 1 черга графіків – 4 години обмежень за добу;
  • 2 черги – 8 годин обмежень за добу;
  • 3 черги – 12 годин обмежень за добу;
  • 4 черги – 16 годин обмежень за добу;
  • 5-6 черг – графіки не діють, тобто застосовуються екстрені відключення.

До якої кількості черг застосовують обмеження електроенергії визначає “Укренерго”. Далі кожен оператор систем розподілу (обленерго) окремо визначає, який графік відключень застосовувати у регіонах та які саме черги відключати.

Важливо зазначити, що розподіл на 6 черг відключень використовують здебільшого ДТЕК, Yasno та “Укренерго” у розрахунках лімітів споживання для областей. У інших обленерго черг відключень може бути більше, або менше.

“Укренерго” та обленерго: хто з них за що відповідає

НЕК “Укренерго” – державний оператор енергосистеми України (оператор системи передачі). Його головні задачі:

  • транспортування (передача) електроенергії магістральними високовольтними мережами класом напруги від 750 тис. до 220  тис. вольт від електростанцій до мереж обленерго;
  • балансування між виробленою та спожитою в країні електроенергією.

Обленерго – це регіональний оператор, який розподіляє електроенергію з мережі “Укренерго” до споживачів мережами класом напруги від 110  тис. вольт до 220 вольт. Таким чином саме обленерго постачають електроенергію безпосередньо споживачам і формує графіки відключень у регіонах.

Як раніше повідомляв OBOZ.UA, при сильних морозах взимку 2024 року відключення електроенергії в Україні можуть тривати до 8 годин на добу. Основний акцент у захисті енергосистеми робиться на протиповітряну оборону та відновлення генерації.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *