В українських обмінниках очікується суттєва зміна курсу готівкового долара – насамперед у продажу. За прогнозами, протягом наступного тижня (7-13 жовтня) вартість американської валюти в них перебуватиме в межах 41,2-41,9 грн. Увечері ж 4 жовтня обмінні пункти купують долари в середньому по 41,01 грн, а продають по 41,55 грн. Таким чином, не виключається зростання курсу як у купівлі, так і в продажу.
Така ж ситуація прогнозується і в банках, розповіли OBOZ.UA у банківському секторі. Так:
- очікується, що з понеділка курс долара в обмінних пунктах перебуватиме у межах 41,2-41,9 грн;
- увечері 4 жовтня вони визначили вартість валюти у середні 41/41,53 грн (купівля/продаж).
При цьому наголошується: щоденні курсові зміни очікуються у межах до 0,3-0,5 грн у банках. І до 0,5 грн в обмінних пунктах.
Різниця між курсами купівлі та продажу перебуватиме в межах до 0,5-0,6 грн у банках. А також до 0,6-1 грн в обмінниках.
Курсові відхилення ж очікуються в межах 2% на тиждень.
“У другу декаду жовтня загальна ситуація (у тижневому вимірі) залишатиметься малорухливою. Попри щоденні курсові “брижі”, загальні зміни відбуватимуться в межах коридорів допустимих валютних коливань”, – розповів начальник департаменту казначейства Глобус Банку Тарас Лєсовий.
При цьому він наголосив: офіційний прогноз курсу долара “не віщує чогось малоочікуваного”. Зокрема, наголошується, на кінець року курс не повинен перетнути позначку 42,1 грн/долар.
“Власне це вже 2-3 місяці є певним орієнтиром для ринку, певним “дороговказом”, куди ж рухатиметься курс, які зміни можливі. Однак, як це спостерігалося від січня, будь-які зміни не відбуваються надто раптово: можливе повільне “просування”, але з обов’язковими періодами незначної “курсової ремісії” (вряди-годи курсові показники можуть незначно знижуватися)”, – констатував Лєсовий.
Як повідомляв OBOZ.UA, за словами ж фінансового експерта Олексія Козирєва, щоб максимально захистити свої заощадження та навіть заробити на них, українцям варто диверсифікувати їх, вклавши у різні активи. Зокрема, у гривневі інструменти – ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) та депозити. А також в іноземну валюту.
Джерело: OBOZ.UA