Українцям замість бензину продавали фальсифікат: де заливали “бодягу”

На Львівщині викрили незаконний продаж фальсифікованого пального – зокрема, бензину. Зловмисники реалізовували його через мережу підконтрольних АЗС.

Про це повідомили у Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили:

  • виявлено було понад 22 тис. літрів бензину сумнівної якості;
  • організував виробництво фальсифікату директор двох підприємств у Стрийському районі;
  • готове пальне продавали через підконтрольні АЗС.

“Експертиза показала, що пальне не відповідає стандартам. Досудове розслідування триває”, – йдеться у повідомленні.

Не перший продаж фальсифікату випадок в Україні

Отримати ж фальсифікат українці можуть на заправках по всій країні. Наприклад, раніше правоохоронці викрили на Київщині незаконний продаж фальсифікованого пального. Так, на одній із місцевих нафтобаз група осіб зберігала бензин та дизель.

А в Закарпатській області виробляли підроблені бензин та дизель. Розміщувалося виробництво в Мукачеві – його роботу налагодили посадові особи столичного підприємства, яке мало дозвіл лише на гуртову торгівлю пальним.

Що може статися з автомобілем, якщо заправляти його фальсифікатом

В цілому ж неякісний бензин може завдати великої шкоди автомобілю. Наприклад, може зруйнуватися фільтр та паливний насос у баку. Способів “бодяжити” ж пальне безліч. Зокрема, для цього можуть занижувати октанове число. Це призводить до нерівномірного згоряння пального у двигуні.

Водночас октанове число можуть і штучно завищувати – що також негативно впливає на двигун. Зокрема, додають:

  • спирти та ефіри. Що за високої їх концентрації у паливі – близько 10% – призводить до зростання витрати пального, а в спеку може спровокувати утворення повітряних пробок у системі подачі пального;
  • ароматичні вуглеводні. Це призводить до збільшення кількості нагару. Крім того, негативно впливає на фільтр у баку, трубки паливної системи, різні ущільнювачі тощо.

Як повідомляв OBOZ.UA, зі свого боку, Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував власника великого бренду АЗС KLO – компанію “Конверс Лінкс” – на 5,2 млн грн. Серед причин – неподання інформації на запит Комітету.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *