Українці, які втратили житло через війну та мають земельну ділянку, можуть отримати другий транш коштів для будівництва нового будинку. Для цього потрібно витратити 90% першого траншу, завантажити документи та пройти перевірку через застосунок Дія.
Про це пише Кабінет міністрів України. Сьогодні держава не лише компенсує втрачене майно, а й надає кошти на зведення нового будинку.
З липня 2025 року стартував другий етап цієї програми – виплата другого траншу на завершення будівництва нового житла. Другий транш можуть отримати громадяни, які:
- мали приватний будинок, знищений внаслідок бойових дій;
- володіють зареєстрованою земельною ділянкою під нове будівництво;
- обрали саме грошову форму компенсації для зведення нового житла.
Перші 475 заявників уже отримали кошти першого траншу на загальну суму понад 606,9 млн грн. Щоб отримати другий транш, заявник має пройти кілька обов’язкових етапів:
- підготувати проєктну та кошторисну документацію, яку повинен розробити сертифікований фахівець;
- завантажити ці документи в Єдину державну електронну систему у сфері будівництва;
- розпочати будівельні роботи;
- витратити не менше 90% коштів, отриманих у першому транші;
- подати повідомлення про зміну даних у повідомленні про початок будівельних робіт – через ЦНАП або портал Дія;
- подати повідомлення про готовність до проміжної верифікації – також через застосунок Дія в розділі “Відновлення – Виплата на будівництво”, тут потрібно додати підтверджувальні документи та фото ходу будівництва.
Місцева комісія проводить верифікацію, перевіряє надані документи, фото та стан будівництва на місці. Лише після цього приймається рішення про виплату другого траншу. Наразі завдяки програмі вже реалізовано:
- 79,3 млрд грн вже виплачено за пошкоджене житло;
- 28 млрд грн видано у вигляді житлових сертифікатів за повністю знищене майно;
- 475 заявників вже отримали кошти на нове будівництво.
Держава підтримує всі форми компенсації: ремонт, купівлю нового житла або повноцінне будівництво з нуля. Крім того, завдяки цифровим інструментам процес подачі документів став простішим і прозорішим, а рішення ухвалюються оперативніше.
Як повідомляв OBOZ.UA раніше, Міністерство соціальної політики України запропонувало збільшити виплати при народженні дитини до 50 тис. грн одноразово. Зараз така виплата становить 10 320 грн, тобто можливим є підвищення майже в 5 разів.
Джерело: OBOZ.UA