Українцям показали графік відключень світла на 31 серпня – він може змінитися будь-якої миті

В Україні 31 серпня обмеження на споживання електроенергії будуть цілодобовими. Передбачається, що графік пом’якшиться та обійдеться без додаткових відключень світла. Втім, ситуація може змінитися будь-якої миті, як це вже було сьогодні, 30 серпня.

Про це повідомили в “Укренерго“. “В обсягах застосування обмежень можливі зміни”, – йдеться у повідомленні.

Поки що енергетики прогнозують, що відключатимуть по 1-2 черги одночасно. Попередній обсяг обмежень:

  • 00:00-16:00 – одна черга відключень;
  • 16:00-22:00 – дві черги відключень;
  • 22:00-24:00 – одна черга відключень.

Щодо можливих змін, то вони вже відбувалися 30 серпня. Спочатку передбачалося, що застосовуватимуться по 1-3 черги відключень. Проте вже з 10-ї ранку в більшості регіонів України запровадили екстрені відключення, і тривалість відключень значно збільшилася.

Графік відключень: що таке черги та як дізнатися свій розклад

По суті чим більше черг застосовується того чи іншого дня, тим більше споживачів буде годин без світла. Однак, різні обленерго використовують різні схеми розподілу відключень.

Наприклад, енергокомпанія ДТЕК (Київ, Київська, Дніпропетровська, Одеська та Донецька області) має так звані світло-сірі зони в графіках. Коли оголошується застосування 1-2 черг, електрика у цих зонах є. Але коли оголошуються 3 та більше черг – електрики немає. У темно-сірих зонах відключення відбуваються завжди, доки діють графіки.

В інших областях системи інші. Зазвичай обленерго оновлюють розклад щодня або навіть протягом дня. Такі оновлення слід відстежувати на офіційних ресурсах самих обленерго:

Коли відключень світла в Україні поменшає

За розрахунками директора енергетичних програм “Центру Разумкова” Володимира Омельченка, ситуація з енергопостачанням може стабілізуватися вже найближчими днями – на початку вересня. Втім, необхідно врахувати, що через атаку РФ 26 серпня постраждали системи розподілу електроенергії, підстанції, тому ситуація з електропостачанням відрізняється у різних регіонах.

“Очікується, що ситуація в енергосистемі, зокрема у Києві, покращиться у вихідні і стабілізуватиметься з вівторка-середа 3-4 вересня“, – вважає експерт. При цьому він зазначив, що ремонти продовжуються і після атаки.

Водночас, самі енергетики не дають конкретних прогнозів на найближчі дні. “Поки йде ліквідація наслідків обстрілу, робити прогнози складно… Але минулого і позаминулого року ми також відновлювалися після масштабних атак ворога… Є всі необхідні ресурси, потрібен лише час. Коментувати стан конкретних об’єктів та терміни ремонту зараз недоречно, це може допомогти ворогові планувати нові атаки”, – попередили в енергокомпанії ДТЕК.

Нагадаємо, під час останньої атаки на енергетику України РФ використала ракети з касетною бойовою частиною – щоб збільшити площу поразки. Як повідомив член наглядової ради “Укренерго” Юрій Бойко, однією із цілей Росії було створення технічної неможливості видачі потужності з атомних електростанцій.

Як повідомляв OBOZ.UA, за прогнозом “Укренерго”, зима 2024-2025 буде складною для України, але масштабний блекаут не очікується завдяки посиленій підготовці та досвіду енергетиків. У компанії запевняють: попри труднощі країна краще готова до випробувань, ніж у попередні роки.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *