Українці почнуть повертати витрачені на продукти гроші: як працюватиме нова програма Кабміну

В Україні з 2 вересня розпочнеться експериментальна програма Кабміну “Національний кешбек”. На спеціальний рахунок повертатимуть 10% коштів, витрачених безготівково на покупку українських товарів, у тому числі продуктів харчування. Максимальна сума кешбеку – три тисячі гривень.

Про це йдеться у публікації OBOZ.UA. Деякі українські банки вже заявили про те, що відкривають рахунки для участі в “Національному кешбеку”. Йдеться про спеціальний рахунок (може бути як фізична картка, так і віртуальний рахунок), на який надходитиме 10% із витрачених на товари українського виробництва. Як і у випадку з “ковідною тисячею”, активувати рахунок треба буде через “Дію”.

“Сервіс буде доступний для українських виробників і продавців, які зможуть подати заявку на участь у програмі. А також для людей, які купують українське. У кілька кліків можна буде перевірити суму нарахованого й сплаченого кешбеку, а потім витратити його на певні послуги”, – пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Отже, щоб отримати кешбек, треба:

  • відкрити картку в банку, який став партнером програми (поступово доєднається більшість банків);
  • пройти реєстрацію в “Дії”;
  • придбати товар українського виробництва;
  • отримати кешбек на картку.

Кешбек можна буде витратити на послуги – медичні, комунальні, спорт, кіно, квитки на потяг тощо. Або задонатити на ЗСУ чи купити військові облігації. Максимальна сума кешбеку – 3 тис. грн на місяць.

І хоча ідею розробив уряд, її анонсував президент Володимир Зеленський. Публічних критиків цього рішення небагато, а та критика, яка зараз лунає, передусім стосується економічного ефекту. Є сумніви, що це справді може значно допомогти українському бізнесу. Однак і гірше від цього не стане.

Як раніше писав OBOZ.UA, міністр енергетики Герман Галущенко анонсував продовження дії спецобов’язків  щодо постачання газу виробникам теплової енергії до кінця опалювального сезону 2024/2025 років. Тобто тариф на газ на потреби тих, хто займається виробництвом теплової енергії, не збільшуватимуть.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *