Українці отримали 1300 “листів щастя” від податкової: до чого це призвело

Превентивні повідомлення від Державної податкової служби (ДПС) українським підприємцям, які займаються роздрібною торгівлею, допомогли принести в бюджет мільйони гривень. Водночас кількість дрібних підприємств, що обслуговують клієнтів тільки безготівково, різко скоротилася.

Як повідомили в ДПС, лише у травні “листа щастя” отримали 1302 суб’єкти роздрібної торгівлі (тобто власники магазинів, кафе та ресторанів), де розрахунки у березні здійснювались винятково у безготівковій формі. В результаті вони відобразили у травневих виторгах через реєстратори розрахункових операцій (РРО) 4,6 млн грн готівки.

“Мета повідомлень – привернути увагу платників податків до можливих порушень у разі непроведення розрахунків через РРО під час продажу товарів, зокрема за готівку“, – зазначили податківці.

В результаті такої превентивної роботи з платниками податків в травні:

  • 450 суб’єктів господарювання (34% від повідомлених) відобразили у виторгах готівкові розрахунки, таким чином вивели з тіні близько 4,6 млн грн готівкової виручки;
  • близько 300 суб’єктів (23% від повідомлених) відзвітували про відсутність виторгів або РРО скасовані;
  • понад 500 суб’єктів (43%) продовжують здійснювати безготівкові розрахунки без відображення готівкових.

Таким чином, абсолютна більшість підприємців відгукнулася на попередження ДПС. Крім того, кількість магазинів, кафе та ресторанів, які обслуговують клієнтів виключно безготівково, помітно зменшились.

“Моніторинг діяльності таких підприємців продовжується, щоб забезпечити повноту декларування виторгів і сплати податків. Подальше використання повідомлень превентивного впливу дозволить зміцнити податкову дисципліну та сприяти прозорості у сфері роздрібної торгівлі”, – наголосили податківці.

Також OBOZ.UA повідомляв, що у березні “листи щастя” від податкової отримали понад 3,3 тисячі українських підприємств, де PPO перевищує кількість працевлаштованих співробітників більше ніж на 1. Це може свідчити про використання незадекларованої праці або недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *