Україна успішно завдала комбінованого удару по російських об’єктах у тилу: в ISW оцінили, що матиме вирішальне значення

Сили оборони України в ніч на 19 та 20 листопада успішно уразили низку військових об’єктів у російському тилу із застосуванням безпілотників і західної далекобійної зброї. Це вказує на те, що Україна вже почала використовувати надані Заходом системи озброєнь великої дальності для створення складніших та ефективніших серій ударів.

На це вказали аналітики Інституту вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW). Вони переконані, що тут чи не головну роль відіграє саме ставлення партнерів Києва, які раніше говорили про “страх ескалації”, до його можливостей бити по території країни-агресора.

Україна уразила низку військових об’єктів у РФ

Видання The Guardian і Bloomberg 20 листопада з посиланням на анонімні джерела повідомили, що українські війська завдали перших ударів по військових об’єктах у Росії з використанням наданих Великою Британією ракет Storm Shadow.

Геолокаційні кадри, які проаналізував ISW, показують наслідки ймовірного удару поблизу села Мар’їне Курської області РФ. Кілька російських блогерів стверджували, що українські війська “запустили до 12 ракет Storm Shadow” по Курщині, нібито уламки яких влучили по Мар’їному

Геолокаційні кадри удару свідчать про те, що ціллю міг бути маєток Барятинського в цьому селі, де, за деякими припущеннями, був розташований підземний командний пункт для російських і північнокорейських військ. Наразі ISW не може підтвердити це твердження, але наголошує, що Мар’їне розташоване приблизно за 30 км від нинішнього виступу Курщини, а це саме та необхідна відстань для розміщення оперативного штабу військ, які ведуть наступ уздовж виступу.

Також Сили оборони України в ніч з 19 на 20 листопада завдали масштабного удару безпілотниками по військових і оборонно-промислових об’єктах у Воронезькій, Бєлгородській та Новгородській областях РФ. Російське міноборони стверджувало, що їхні системи ППО “знищили або перехопили загалом 44 українських БПЛА”.

Проте керівник Центру протидії дезінформації при РНБО України лейтенант Андрій Коваленко заявив, що українські дрони уразили арсенал 13-го Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) поблизу міста Котово Новгородської області. Там російські війська зберігали боєприпаси для артилерії, мінометні міни, ракети до РСЗВ “Град”, “Смерч” і “Ураган”, балістичні ракети “Іскандер”, ракети класу “земля-повітря” С-300 і С-400, північнокорейські балістичні ракети KN-23, а також ракети класу “земля-повітря” до ЗРК “Тор”.

Головне управління розвідки (ГУР) Міноборони України підтвердило також удар по командному пункту російського угруповання військ “Сєвєр” у Губкіному Бєлгородської області РФ. Крім того, українські та російські джерела опублікували кадри наслідків удару БПЛА по заводу “ЕФКО” в Олексіївці Бєлгородської області. Росіяни жалілися, що це “мирний об’єкт” – виробник спецжирів і маргарину. Проте, за словами Коваленка, насправді там із виробляють вантажні безпілотники Hi-Fly Cargo для ЗС РФ.

Російські джерела повідомляли, що українські дрони також вдарили по невстановленому промисловому підприємству у Воронезькій області й поцілили в нафтобазу в селищі Соснівка Самарської області РФ.

Яке значення далекобійні удари по РФ мають для фронту

На думку аналітиків ISW, серія ударів з 19 по 20 листопада вказує на те, що Україна вже почала використовувати надані Заходом системи озброєнь великої дальності для ефективніших ударів по Росії. Зокрема, українські війська застосували й ударні БПЛА великої дальності, і далекобійні ракети Storm Shadow, уразивши різноманітні військові цілі в тилу РФ.

“Ми давно оцінили, що системи та можливості, які західні партнери надають Україні, поряд із українським оборонно-промисловим виробництвом та інноваційними зусиллями, і є складовими компонентами ширшого потенціалу, який потрібен Україні для успішного ведення широкомасштабної сучасної війни в багатьох сферах”, – підкреслили експерти.

Вони наголосили, що Україна вже довела свою ефективність у використанні безпілотників, часто вітчизняного виробництва, для ударів по різноманітних військових об’єктах у російському тилу, враховуючи авіабази, командні штаби та артилерійські склади.

Арсенал України вже включає повітряні та морські безпілотники та західні системи, такі як F-16, HIMARS і ATACMS, хоча умови використання останніх були достатньо обмежені, що обмежило й вигоду, яку Україна може отримати від цього.

“Додавання більш потужних і точних західних систем, таких як JASSM і додаткові системи ATACMS, Storm Shadows і SCALP, має вирішальне значення для того, щоб Україна могла посилити ефект, який вона може створити за допомогою дальніх ударів по російському тилу”, – додали в ISW.

За словами аналітиків, російські війська, навпаки, експериментували та диверсифікували свої серії ударів, щоб завдати максимальної шкоди критично важливій інфраструктурі України. Вони здійснювали часті удари за допомогою комбінації наданих Іраном або виготовлених РФ дронів-камікадзе типу Shahed, а також варіантів БПЛА від Північної Кореї та власного виробництва, у поєднанні з балістичними, крилатими, гіперзвуковими ракетами й авіаційними бомбами.

“Обмеження Заходу використовувати зброю, надану Заходом, для ударів по РФ обмежують можливості України в розробці відповідних серій ударів. Україні потрібна постійна західна військова допомога, а також внутрішні інновації та виробництво, щоб продовжувати створювати та використовувати серії ударів для ураження російського тилу та генерувати тактичні й оперативні впливи від них на полі бою”, – підсумували в ISW.

Як повідомляв OBOZ.UA, в ніч на 19 листопада Україна вперше застосувала для удару по території Росії ATACMS – американські далекобійні ракети. За допомогою цього озброєння Сили оборони уразили склад БК у місті Карачев Брянської області.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *