Україна та захід розглядають варіант завершення війни за “західнонімецьким сценарієм” – Financial Times

Україна та її західні союзники обговорюють можливий компроміс, за яким Київ міг би отримати членство в НАТО в обмін на дипломатичне вирішення питання окупованих Росією територій у майбутньому.

Зазначається, що президент Володимир Зеленський нещодавно представив нову стратегію американським лідерам, яка полягає в тому, щоб посилити військову та дипломатичну підтримку України з метою примусити Росію до переговорів, повідомляє Financial times.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Захід мав передати Україні більше зброї перед вторгненням РФ – Столтенберг

Західні дипломати та деякі українські чиновники вважають, що значущі гарантії безпеки можуть стати основою для врегулювання конфлікту, де Росія може зберегти контроль над частиною окупованих територій де-факто, але не де-юре, з умовою, що ці землі будуть повернуті дипломатичним шляхом у майбутньому.

Цей варіант не передбачає визнання суверенітету Росії над захопленими територіями, але передбачає, що Україна в майбутньому зможе повернути їх через переговори. Водночас розглядаються деталі щодо гарантій безпеки для України та термінів її можливого вступу до НАТО.

США бояться брати Україну під парасольку 5-ї статті Договору про НАТО до завершення війни. Однак деякі союзники України припускають, що такий варіант усе ж може бути реальним.

Прикладом для такого підходу називають моделі Західної Німеччини та Японії, які були членами НАТО чи отримали гарантії безпеки, навіть маючи територіальні суперечки з іншими країнами.

“Україна повинна визначити кордон, який можна захистити з військової точки зору, погодитися не розміщувати на своїй території війська або ядерну зброю на постійній основі, якщо тільки не буде загрози нападу, і відмовитися від застосування сили за межами цього кордону, окрім як для самооборони”, – зазначив американський історик Мері Саротт.

Членство в НАТО на цих умовах було б представлено Москві як доконаний факт, додав він.

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *