Україна наступного тижня може повернутися до графіків відключень світла – Центренерго

В Україні вже наступного тижня можуть повернути погодинні графіки відключення електроенергії.

Причиною стане значне зниженням температури. Про це заявив член наглядової ради Центренерго Володимир Величко, повідомляє “Інтерфакс-Україна” .

Він нагадав, що наступного тижня синоптики прогнозують відчутне зниження температури.

“Це означає, що для балансування енергосистеми необхідно буде задіяти більш суттєві заходи, такі як аварійна допомога від операторів суміжних країн. Але до застосування аварійної допомоги необхідно максимально використати власні ресурси. В разі, якщо НЕК “Укренерго” не вдасться витримати баланс енергосистеми, буде застосування графіків відключень”, – сказав Величко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кремлі прокоментували повідомлення про переговори з Україною щодо ударів по енергетичній інфраструктурі

За його словами, після зниження добової середньої температури у жовтні, енергосистема вже спостерігає відчутне зростання споживання, а його пік змістився з 20:00 на 19:10.

Разом з тим Величко наголосив, що через зниження температури, зросте споживання і в європейських країнах. Це призведе до зростання цін на електроенергію, в тому числі через зменшення частки відновлювальних джерел.

За словами Величка, це вплине на можливості комерційного імпорту електрики.

“Наразі енергорегулятор НКРЕКП почав процедуру перегляду прайс-кепів в бік збільшення, що підтримує основна маса учасників енергоринку, а дехто взагалі пропонує їх скасувати. Для споживачів це болюча тема, але необхідно розуміти, що без підвищення прайс-кепів, комерційний імпорт електроенергії буде недоступний, особливо в періоди різкого похолодання. Аварійна допомога буде коштувати набагато дорожче”, – сказав Величко.

За його словами, що стосується підготовки самої компанії до зими, то ремонтно-відновлювальні роботи продовжуються. А в планах – підключити до енергосистеми майже 1 ГВт генеруючої потужності.

При цьому Центренерго продовжує ремонтні роботи на власних ТЕС, що дозволить надати енергосистемі майже 1 ГВт потужності. Але Україні необхідно забезпечити ПВО усі генеруючі потужності держави та максимально використовувати міждержавний перетин для залучення імпорту.

Джерело: Gazeta.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *