У Венесуелі заарештували групу американців та європейців за замах на Мадуро

Троє громадян Сполучених Штатів, двоє іспанців та один чех були заарештовані у Венесуелі за кількома підозрами. Зокрема, заарештованих звинуватили у підготовці “планів по дестабілізації країни”, а також у підготовці замаху на диктатора Венесуели Ніколаса Мадуро та інших посадових осіб.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Венесуели Діосдадо Кабельо. Він також сказав, що обидва заарештовані іспанці начебто пов’язані зі спецслужбами Іспанії.

За словами Кабелло, у заарештованих було вилучено близько 400 гвинтівок, зроблених в США.

“Вони зв’язалися з французькими найманцями, зв’язалися з найманцями зі Східної Європи, і проводили операцію зі спроби напасти на нашу країну”, – сказав Кабелло на адресу затриманих, маючи на увазі розвідувальну службу Іспанії.

Іспанська влада вимагає додаткову інформацію від Каракасу, а посольство Іспанії в країні намагається отримати доступ до затриманих.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Венесуелі оголосили переможцем виборів чинного президента Ніколаса Мадуро, який керує країною 11 років. Опозиція звинуватила його у фальсифікаціях, а по всій країні вкотре спалахнули демонстрації.

Після цього у Каракасі суд видав ордер на арешт опонента Мадуро, опозиційного кандидата Едмунда Гонсалеса. Він сховався в аргентинському посольстві.

Сполучени Штати визнали Гонсалеса переможцем виборів – і, таким чином, визнали Мадуро нелегітимним диктатором.

Гонсалес минулого тижня таки виїхав до Іспанії. Втік, як заявили у Мадуро. Після того з Гонсалесом зустрівся прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес.

Оскількі Санчес зустрівся з Гонсалесом саме як з переможцем виборів, Венесуела відкликала свого посла в Іспанії для консультацій і викликала іспанського посла до міністерства закордонних справ.

Загалом вважається, що режим Мадуро вже на межі поразки. Якщо Мадуро як типовий диктатор відкине “американський варіант” добровільної відмови від влади під гарантії, то на початку січня 2025 року його інавгурація може перерости в масштабні акції протесту, які нерідко в Латинській Америці закінчуються силовим поваленням влади.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *