У Києві оголосили графік відключень електроенергії: чи буде світло в “сірих зонах”

В Києві 1 вересня буде запроваджено графіки стабілізаційних відключень електроенергії, які триватимуть протягом усієї доби. З 00:00 до 17:00 діятиме одна черга відключень, з 17:00 до 22:00 – дві черги, з 22:00 до 24:00 – знову одна черга.

Про це повідомляє ДТЕК. “Згідно з інформацією від Укренерго завтра будуть задіяні графіки стабілізаційних відключень впродовж всієї доби“, – йдеться у повідомленні.

Що таке черги відключень

  • одна-дві черги: у цей період електроенергія у світло-сірих зонах буде;
  • три черги: світла в одній з черг зі світло-сірими зонами може не бути від 1 до 2 годин. Під час наступного відключення електроенергії у світло-сірих слотах не буде вже в іншій черзі;
  • чотири черги: у такому випадку світла не буде протягом усього періоду світло-сірої зони.

Світло-сірі зони у графіках відключень є певними часовими проміжками, коли електропостачання може бути нестабільним. Ці зони відрізняються від звичайних відключень тим, що вони є менш передбачуваними та можуть змінюватися залежно від навантаження на енергосистему.

Графік відключень світла в Києві: де дивитися

У Києві та області кожне гарантоване відключення триває до 4 годин, а гарантована наявність електрики – по 2 години. Також під час використання великої кількості черг можуть застосовуватися зони можливих відключень, тоді графік переходить у режим “7 годин немає світла, 2 години є”. Дізнатися графік можна кількома способами:

Кияни також мають можливість отримувати повідомлення про час відключення в застосунку “Київ Цифровий“. Для цього потрібно зареєструвати свою адресу в системі.

Загалом у столичних графіках є розподіл на колірні зони. Ось що означають клітинки:

  • білий (т.зв. біла зона) – світло гарантовано є (у разі відсутності аварійних ситуацій);
  • світло-сірий (т.зв. сіра зона) – можливі відключення електроенергії;
  • темно-сірий (т.зв. чорна зона) – гарантоване відключення (якщо введено графіки).

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, зима 2024-2025 буде складною для України, але масштабного блекауту не очікується завдяки підготовці та досвіду енергетиків. Попри труднощі, країна краще готова до випробувань, ніж у попередні роки.

   

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *