На поточному робочому тижні (закінчується 6 вересня) в українських банках очікується суттєва зміна курсу готівкового долара. За прогнозами, він перебуватиме в межах від 40,6 до 41,7 грн, тоді як увечері 2 вересня вони купують валюту в середньому по 41 грн, а продають по 41,4 грн. Таким чином, не виключається зниження вартості долара у купівлі та зростання у продажу.
Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: така ж ситуація очікується і в обмінниках.
Так, повідомив аналітик, на поточному робочому тижні курс долара в них перебуватиме в межах від 40,65 до 41,6 грн. Увечері ж 2 вересня в обмінних пунктах долар коштує в середньому 40,96 грн у купівлі та 41,41 грн у продажу.
“Більшість обмінників фінкомпаній та банків виставлятимуть спред (різницю між курсами продажів та купівлі. – Ред.) в межах від 20 до 30 копійок. Оптові точки валютообміну (від 1000 доларів або євро) можуть звузити рівень свого спреду до 15-18 копійок на доларі”, – розповів аналітик.
Що відбувається на валютному ринку України
Загалом, зазначив він, минулий тиждень закінчився для гривні добре: нацвалюта зміцнилася щодо долара на міжбанку до 41,00/41,03 грн. Основними ж мотиваторами для валютного ринку України на поточному тижні будуть поточні господарські розрахунки бізнесу після початку нового звітного періоду. У тому числі, розрахунки з персоналом за підсумками серпня.
“Як завжди в такій ситуації, компаніям знадобиться гривня, що, з одного боку, активізуватиме експортерів (переважно аграріїв) з продажу валютної виручки на міжбанку, а з іншого, дещо знизить можливості імпортерів із купівлі валюти. Це зазвичай працює на ситуативне зміцнення позицій гривні, але цього разу явно втрутиться фактор війни”, – розповів Козирев.
Крім того, визнав він, після останніх обстрілів Росією енергетичної та критичної інфраструктури багатьох областей України, уряду доведеться знову закуповувати імпортне обладнання для відновлення енергогенерації, а також електроенергію за кордоном. Що:
- збільшить попит на валюту на оплату таких контрактів на міжбанку;
- може нівелювати весь позитив для гривні.
“Тому розраховувати на значне просідання на торгах валютних котирувань щодо долара не варто. Нацбанк залишиться головним продавцем американської валюти на міжбанку та своїми цінниками, обсягами інтервенцій та частотою їх проведення практично формуватиме курсовий тренд з безготівкового долара весь цей тиждень”, – резюмував Козирев.
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні вигідніше купувати долар вранці і наприкінці тижня, тоді валюта в разі інших стабільних умов може коштувати дещо менше. Якщо ви здійснюєте операції на значну суму, то деякі обмінники можуть запропонувати індивідуальний, більш вигідний курс.
Джерело: OBOZ.UA