“Точно не буде миру за 24 години”: політолог пояснив, як перемога Трампа на виборах вплине на війну в Україні. Відео

Якщо республіканець Дональд Трамп переможе на виборах США, у нього не вийде закінчити війну Росії проти України за 24 години, як він обіцяв у своїх передвиборчих промовах. Тому що домовитися буде дуже й дуже непросто, і головна проблема буде у кремлівському диктаторі Володимирі Путіні.

Відповідною думкою поділився політолог Володимир Фесенко в інтерв’ю OBOZ.Talk. Він звернув увагу на вплив американських виборів на ситуацію в нашій країні.

“Якщо на виборах у США перемагає Трамп – а я розмовляв із однією західною журналісткою, вона так пожартувала (але, на жаль, це серйозно), що на цих виборах є два варіанти: або Трамп перемагає, або Трамп не визнає результатів виборів, – це також, між іншим, проблема для нас буде”, – сказав Фесенко.

У разі другого варіанта є ризик кризи, внутрішнього протистояння у США, затягування ситуації. Це створить проблеми і для Америки, і для нас, і для Тайваню, і для загалом міжнародної ситуації.

Якщо ж Трампа оберуть головою Сполучених Штатів, то, із високою ймовірністю, він спочатку неофіційно, неформально спробує ініціювати переговори про завершення війни.

“А ось далі починаються питання”, – зазначив політолог.

Певний час – до офіційного вступу на посаду – Трамп буде у статусі обраного президента, тобто офіційного мандату на ведення переговорів у нього не буде.

“Але, тим не менше […], кому він надасть цю функцію – вести переговори? З Путіним і з нами. Про завершення війни. Це проблема. Від цього багато що залежить.

На яких умовах він може пропонувати завершити війну? Я ризикну припустити. Як мінімум дві умови. Це припинення війни по лінії фронту (те, що називають заморозкою). А друга умова – вона вже стосується нас – це відмова від членства України в НАТО. Причому тут не важливо, чи погодимося ми чи не погодимося – Трамп скаже”, – дав прогноз експерт.

Я цілком припускаю, з дуже високою ймовірністю, що Трамп може ініціювати переговори, але точно не буде миру за 24 години й не факт, що він буде за 24 тижні. Тому що домовитися буде дуже й дуже нелегко, дуже непросто, і головна проблема буде саме в Путіні“, – наголосив він.

Фесенко нагадав, що нещодавно в мережі з’явилася черговий агресивний пост від Дмитра Медведєва, колишнього російського президента, а нині заступника голови Радбезу Російської Федерації.

“І там були, безумовно, такі образливі висловлювання на адресу Камали Гарріс, але стосовно Трампа теж була проявлена ​​певна агресія. І навіть такі, знаєте, завуальовані погрози – правда, там можна по-різному тлумачити. Медведєв написав, що Трампа може чекати, якщо він пропонуватиме швидкий мир, доля Джона Кеннеді – убитого американського президента… Трампу, до речі, це може не сподобатися”, – зазначив політолог.

Фесенко припустив: якщо РФ відмовиться від умов Трампа, то республіканці можуть продовжувати допомагати Україні, але у форматі ленд-лізу, тобто кредиту. Тому що Трамп “рахує гроші” і буде проти безоплатної підтримки Києва.

“До речі, за Трампа є ризик скорочення допомоги Україні як мінімум макроекономічної”, – зазначив він.

Але якщо Путін буде занадто норовливим і не захоче йти на поступки, не захоче приймати мирний план Трампа, дійсно, ймовірність того, що може бути жест посилення підтримки України. Наскільки, що саме може бути зроблено – я зараз не беруся прогнозувати, тому що може бути по-різному. Я думаю, що наразі немає ясності, що США можуть зробити саме в цьому напрямку”, – визнав політолог.

Є також цікавий варіант, який обговорюють у команді Трампа, і навіть сам кандидат у президенти про це якось сказав – обвалити ціну на нафту.

“Інша річ, як ефективно вдасться його реалізувати – отут я не впевнений. Ну, швидко не вийде.

Але тим не менше, те, що така ідея обговорюється, це, по-перше, попередження росіянам: мовляв, якщо ви будете пручатися, говоритимете “ні, ми не приймемо, ви наші умови приймаєте”, – ну, у нас теж є можливість натиснути на вас, і ми будемо це робити. Це попередження – поки що попередження – росіянам. Ну, якщо ні, тоді так, Трамп змушений діятиме проти Росії”, – вважає Фесенко.

Він нагадав про парадокс: Трамп щиро симпатизує Путіну, хоче з ним домовитися, але коли кремлівський диктатор не йде на вмовляння, Трамп змушений робити кроки на захист національних інтересів США. Так було, коли він був президентом.

“І за всього бажання Трампа домовитися з Путіним, відносини між США й Росією за Трампа погіршуються. Причому суттєво погіршуються. Ось такий парадокс”, – звернув увагу політолог.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Уже у вівторок, 5 листопада, відбудуться 60-ті за рахунком вибори президента в історії США. Боротьба йде між кандидаткою від Демократичної партії Камалою Гарріс і республіканцем Дональдом Трампом.

– Станом на 4 листопада в середньому коефіцієнт у рейтингах букмекерів становив 56% – за Трампа та 42,9% – за Гарріс.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *