Суддям, прокурорам і не лише: стало відомо, скільки мільярдів із бюджету витратять на спецпенсії у 2024 році

Загалом в Україні є 10,28 млн пенсіонерів. Переважна більшість із них отримувала у 2023 році середні пенсії у розмірі 4623 гривні на місяць. Проте 780,2 тисячі українців на той час отримували так звані спецпенсії, на які наша держава витрачає навіть не десятки – сотні мільярдів із держбюджету. Тобто в рази більше, ніж на всіх “звичайних” пенсіонерів.

Лише за 9 місяців 2024 року на спецпенсії з держбюджету витрачено майже 88 млрд гривень. Як порахувало українське видання, до кінця року ця сума становитиме вже 120 мільярдів.

Переважна більшість “спецпенсіонерів” – це військові та силовики, що на пенсії. Проте їхні середні пенсії не набагато вищі за “звичайні”, це всього 9,4 тис. гривень на місяць (у 2023 році). А ось у прокурорів-пенсіонерів, яких в Україні нараховується 6867 і значна частина яких одночасно працює та отримує пенсію, – раз на місяць 21,5 тис. гривень пенсії.

Тобто середній розмір пенсії прокурора у 4,5 раза більший, ніж середня пенсія в Україні. А пенсії суддів уже вищі за середні у 21(!) раз. Це 96 тисяч гривень щомісяця.

Спеціальні умови виходу на пенсію передбачені й для осіб, постраждалих від Чорнобильської катастрофи. Але вони станом на початок 2023 року в середньому отримували 11,4 тисячі гривень.

Крім цього, пільги при виході на пенсію держава гарантує ще низці категорій осіб, наприклад, тим, хто працював на роботах зі шкідливими умовами праці.

Проте, щоб мати в Україні “захмарні пенсії без обмежень”, окрім відсутності совісті, треба мати професію прокурора або судді.

Наприклад, Черкаський окружний адмінсуд задовольнив позов судді апеляційного суду Черкаської області Раїси Шкреби та зробив їй пенсію у розмірі 245,8 тис. грн на місяць.

Її дочка Вікторія Потапенко, також суддя і також пенсіонерка, вже судилася з ПФУ для того, щоб підняти свою пенсію. Її син Владлен Шкреба – ще працюючий суддя, а невістка працює в прокуратурі.

Як раніше писав OBOZ.UA, прожитковий мінімум для дорослого з урахуванням обов’язкових платежів становить 9170,4 грн. Отже, мінімальна зарплата 8000 грн не дозволяє тому, хто працює, заплатити навіть за мінімальний набір продуктів і послуг. Прожитковий мінімум на дитину до 6 років – 6341,21 грн, на дитину від 6 років – 7925,62 грн.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *