“Стежте за руками”: Семиволос пояснив, коли Іран може різко змінити свою мирну риторику щодо Заходу

Президент Ірану Масуд Пезешкіан на полях Генеральної Асамблеї ООН закликав розпочати діалог про примирення із Заходом. Однак насправді Тегеран може різко змінити свою мирну риторику.

Слова іранського президента можуть бути спрямовані лише на те, щоби виграти час для накопичення сил. Про це в ексклюзивному коментарі OBOZ.UA заявив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

За його словами, на сьогодні для Ірану склалися досить несприятливі умови проведення будь-якої більш агресивної політики. Тому риторика Пезешкіана в ООН була незвичною для Тегерана. У той же час, Семиволос попереджає, що настрої Ірану можуть різко змінитися.

“Дуже цікаві заяви Пезешкіана, які очевидно варто взяти до уваги, але поки що тільки до уваги і “стежити за руками”, що називається. Така зміна риторики з боку іранців відбулася через те, що зараз для Ірану досить несприятливі умови щодо проведення якоїсь більш агресивної політики. Економічна ситуація в країні непроста, і вони не мають сил воювати як з Ізраїлем, так і особливо із США”, – сказав експерт.

Семиволос вважає, що заяви Пезешкіана з трибуни ООН, ймовірно, узгоджені з аятолою Алі Хаменеї, який тримає всю владу в країні. Таким чином Тегеран може розігрувати гру в доброго та поганого поліцейського.

“Пропонуючи Заходу розпочати діалог про примирення, іранці, можливо, просто хочуть виграти час. Зараз вони не мають змоги воювати, але сподіваються накопичити сили. Тому й затіяли саме таку гру, щоб, наприклад, отримати певні гарантії від Росії, що вона буде їх захищати та допомагати у разі війни з Ізраїлем, якщо туди втрутяться американці”, – заявив Семиволос.

Нагадаємо, президент Ірану Масуд Пезешкіан заявив, що його країна “ніколи не схвалювала” російську агресію проти України. Також політик заперечує, що Тегеран постачає Москві ракети.

Раніше видання Reuters повідомило, що Іран ще на початку вересня передав Росії балістичні ракети ближнього радіусу дії Fath-360, проте весь вантаж виявився некомплектним. Зокрема, не вистачало пускових установок до ракет.

Як повідомляв OBOZ.UA, в ISW вважають, що Іран затримав постачання Росії пускових систем до ракет Fateh-360, ймовірно, через рішення надати пріоритет надсилання додаткових ракет, а не громіздких і легко замінних пускових установок. Росія зможе без проблем знайти альтернативу їм.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *