США уважно відстежили співпрацю між РФ і Китаєм в Арктиці й помітили “тривожні сигнали”, – посол

Співпраця Росії та Китаю в Арктиці, зокрема й військова, привернула увагу США. Її “частота та складність” стали для Америки “тривожними сигналами”.

Про це заявив Майкл Сфрага – американський геолог і від жовтня 2024 року посол США з особливих доручень в Арктиці. У Reuters вказали: Російська Федерація та Сполучені Штати входять до восьми країн із територією в Арктиці. Китай називає себе “приарктичною” державою й хоче створити судноплавний маршрут “Полярний шовковий шлях”, оскільки полярний крижаний покрив відступає через глобальне потепління.

Той факт, що вони [Москва та Пекін] працюють разом в Арктиці, привертає нашу увагу… Ми виявляємо і пильність, і старанність у цьому питанні. Ми дуже уважно стежимо за цією еволюцією їхньої діяльності“, -– запевнив Сфрага журналістів у телефонному інтерв’ю з Аляски.

Посол згадав про спільний політ російських і китайських бомбардувальників біля берегів Аляски в липні цього року; спільне проходження китайських і російських кораблів берегової охорони через Берингову протоку в жовтні.

Ці дії не порушили міжнародне право, але той факт, що бомбардувальники літали біля берегів Аляски, викликав побоювання з приводу американської безпеки.

“Нам справді потрібно думати про безпеку, зміцнювати наші власні альянси, нашу власну взаємну оборону. Аляска, північноамериканська Арктика, є західним флангом НАТО”, – наголосив дипломат.

Діяльність РФ і КНР також викликала занепокоєння в союзників США, адже Берингова протока й Берингове море відкривають доступ до північної та південної частини Тихого океану.

Як раніше повідомляв OBOZ.UA:

– Китай не бачить загроз у поглибленні співпраці Росії та КНДР. У китайському МЗС пояснили, що Москва та Пхеньян мають право самостійно вирішувати, як їм розвивати свої відносини.

– Також Пекін визнав, що ніколи не відмовиться від застосування сили проти Тайваню, але нібито прагнути “мирного возз’єднання” з острівною державою.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *