США покарали тих, хто допомагає Росії: проти кого запровадили санкції

США запровадили санкції проти близько 400 осіб та організацій, які допомагають Росії у постачаннях передових технологій та обладнання. До оновленого списку потрапили представники 17 країн – зокрема, з Китаю, Індії, Малайзії, Таїланду, Туреччини та ОАЕ.

Зокрема, міністерство фінансів США наклало санкції на 274 об’єкти. Державний департамент визначив понад 120 таких. А Міністерство торгівлі додало 40 компаній та дослідницьких установ до списку обмежень торгівлі.

“Ми продовжимо використовувати всі доступні нам інструменти, щоб забезпечити відповідальність Росії за скоєні злочини”, – прокоментував запровадження санкцій речник Держдепу Метью Міллер.

Загалом же, у списку санкцій опинилися компанії, зокрема, з Китаю, Індії, Малайзії, Таїланду, Туреччини та ОАЕ. Вони імпортували в Росію мікроелектроніку та компоненти, важливі для авіації.

Також обмеження запроваджено проти російських компаній, які виступали контрагентами-імпортерами. А крім того, серед інших:

  • Російські підприємства, де ремонтується військова техніка та виробляються технології, необхідні ОПК, і навіть організації, пов’язані з військовим співробітництвом Росії та Білорусі.
  • Три дочірні компанії “Росатому”, які займаються розробкою цифрових технологій та програмного забезпечення для його потреб.
  • Мережа судноплавних компаній з ОАЕ та Сінгапуру, які беруть участь у закупівлі суден для транспортування ЗПГ для компанії “Новатек”.

Крім цього, санкції торкнулися п’яти заступників міністра оборони РФ.

Загалом же, запроваджені санкції заморожують будь-які активи юридичних та фізичних осіб, якими ті володіють у юрисдикції США. А крім того:

  • блокують використання фінансової системи США;
  • забороняють американським громадянам мати з ними справу.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше Велика Британія запровадила найбільший насьогодні пакет санкцій проти “тіньового флоту” нафтових танкерів Росії. Під обмеження потрапили 18 танкерів і 4 газовози.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *