Швейцарія підтримала “мирну ініціативу” Китаю та Бразилії щодо України: в чому головна ідея

Швейцарія висловила підтримку “мирній ініціативі” Китаю та Бразилії для завершення війни в Україні. Хоча в “ініціативі” не згадується Статут Організації Об’єднаних Націй, пропозиція Китаю та Бразилії відповідає Статуту ООН.

Про це заявив речник міністерства закордонних справ Швейцарії Ніколя Бідо. Відповідна “ініціатива” пролунала полях Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Бідо зазначив, що Швейцарія підтримує “мирну ініціативу” Китаю та Бразилії, оскільки вона має на меті припинення бойових дій і політичне вирішення конфлікту. Також ця ініціатива начебто пропонує альтернативу “агресивній риториці, що звучала на засіданнях ООН з боку України та Росії”.

Водночас речник МЗС Швейцарії підкреслив важливість посилання на Статут ООН у будь-яких мирних ініціативах щодо України.

Бідо підтвердив, що Швейцарія була запрошена на зустріч представників Китаю та Бразилії на полях Генасамблеї ООН, “і була єдиною запрошеною західною країною”. Він також додав, що “Швейцарія здатна об’єднати між собою північ і південь”, та “підтримує принцип шляху до миру на основі конкретних пропозицій”.

Так звана “мирна ініціатива” Китаю та Бразилії була відкинута представниками США та ЄС як “військова стратегія Москви”. Вона не містить відсилок до Статуту ООН, бо в останньому є пункт про “територіальна цілісність та недоторканність держави”. Це принцип міжнародного публічного права, згідно з яким територія держави є недоторканною від посягань з боку інших держав шляхом застосування військової сили.

Вперше про “мирну ініціативу” Китаю та Бразилії почали говорити під час першого Саміту миру. Цьому передували заяви зазначених країн про необхідність присутності на Саміті представників РФ.

Як повідомляв OBOZ.UA, президент України Володимир Зеленський розкритикував китайсько-бразильську ініціативу щодо завершення війни, оскільки це просто політичні заяви, які не обговорювалася з Україною. За його словами, ця ініціатива – не про справедливість та повагу до територіальної цілісності України.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *