“Сербія не є “троянським конем” Москви в Європі”: Вучич публічно відхрестився від зв’язків із Путіним

Президент Сербії Александар Вучич відхрестився від тісних зв’язків із російським диктатором Володимиром Путіним. Також він наголосив, що його країна не є “троянським конем” для Москви в Європі.

За словами Вучича, він не зустрічався з Путіним після початку повномасштабної війни РФ проти України. Про це сербський президент заявив на конференції Globsec у Празі 31 серпня, повідомляє “Радіо Свобода”.

Варто зазначити, що Сербія відмовлялася приєднатися до європейських санкцій після вторгнення Росії в Україну, а також висловлювала інші розбіжності з ЄС щодо РФ. Вучич зазначив, що не приховує “добрих зв’язків” із російською владою, але спростував інформацію про те, що продовжує контактувати з кремлівським диктатором.

“Немає жодних обох сторін. Ми на шляху до ЄС. Так, у нас традиційно дуже добрі зв’язки – і ми цього не приховуємо, і я цього не соромлюся – з Росією. Так завжди було між сербами та росіянами”, – сказав президент Сербії.

Також він додав, що Європейський Союз має більше довіряти Сербії та її прагненню до європейської спільноти. За його словами, найбільшою проблемою на шляху до ЄС є не відносини Сербії з Росією чи Україною, а ситуація частково визнаного Косова.

Водночас Вучич зазначив, що його країна навряд чи вступить до Європейського Союзу до 2028 року.

“Я не вірю, що ми будемо частиною Європейського Союзу у 2028 році. Цього не станеться, я не брешу своєму народу. І я вважаю, що якщо деякі з нас і можуть стати членами ЄС, то це не може статися раніше 2030 року, але це лише моя оцінка. Що може статися за цей час, ніхто не знає”, – заявив Вучич.

Нагадаємо, Сербія почне освоювати найбільше в Європі родовище літію разом із Німеччиною та Євросоюзом. Белград ухвалив стратегічне рішення саме на користь них, а не Китаю, оскільки він хоче стати частиною ЄС.

Як повідомляв OBOZ.UA, Сербія, відома своєю симпатією до країни-агресора РФ, все-таки продала Україні боєприпасів на 800 мільйонів євро з початку повномасштабної війни. Експорт снарядів здійснювався через треті країни.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *