СБУ затримала китайських шпигунів, які хотіли викрасти секретну документацію “Нептунів”

Контррозвідка Служби безпеки України (СБУ) затримала у Києві двох громадян Китаю, які намагались викрасти секретну документацію щодо українського ракетного комплексу РК-360МЦ “Нептун”.

Деталі справи

Одним зі шпигунів виявився 24-річний колишній студент одного з технічних вишів Києва. Він залишився в українській столиці після того, як у 2023-му був відрахований через академічну неуспішність.

Інший фігурант – батько колишнього студента, який проживав у Китаї, але періодично відвідував Україну, щоб особисто координувати агентурну роботу свого сина.

Згідно з даними слідства, колишній студент повинен був здобути технічну документацію з виробництва українських “Нептунів”. Для цього він планував завербувати українця, який має відношення до розробок новітніх озброєнь Сил оборони.

“Контррозвідка СБУ викрила шпигуна ще на початковому етапі його розвідактивності й затримала “на гарячому” під час передачі йому таємних документів. Наступним етапом було затримано його батька, який мав передати секретні відомості до спецслужб КНР”, – додає СБУ.

Під час обшуків було вилучено телефони через які обидва фігуранти координували свою шпигунську діяльність.

Що загрожує шпигунам

Обидвом громадянам Китаю було повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 114 Кримінального кодексу України – шпигунство. Їм загрожує до 15 років тюрми.

“Нептун”

“Нептун” – це український протикорабельний ракетний комплекс середньої дальності, створений державним конструкторським бюро “Луч”. Офіційно комплекс прийняли на озброєння у 2020-му. Основу системи становить ракета Р-360, яка має дальність до 300 км і здатна уражати як надводні, так і деякі наземні цілі.

Ракетний комплекс набув “слави” після знищення російського ракетного крейсера “Москва” у квітні 2022 року – флагмана Чорноморського флоту Російської Федерації (РФ).

Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, як у травні у межах спецоперації СБУ затримала двох агентів, які працювали під контролем кадрового офіцера угорської розвідки.

Джерело: РБК Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *