Розпад коаліції не завадить: Німеччина зможе надати Україні більшу частину з обіцяних раніше €4 млрд – Reuters

Попри розпад коаліції Німеччина продовжить підтримувати Україну у 2025 році. Берлін зможе надати Києву більшу частину з обіцяних 4 мільярдів євро (4,3 мільярда доларів) допомоги, навіть якщо не зможе вчасно затвердити бюджет на 2025 рік через розпуск коаліційного уряду.

Про це пише Reuters із посиланням на джерела в бюджетному комітеті парламенту Німеччини. Вони зазначили, що ФРН не зіткнеться з припиненням роботи уряду, оскільки буде діяти тимчасове управління бюджетом.

За словами джерел, кошти, призначені для допомоги Україні, здебільшого є цільовими асигнуваннями, тому можуть бути виділені в рамках тимчасового бюджетного управління, якщо бюджет не буде ухвалено через розпад коаліції.

Згідно з проєктом бюджету на 2025 рік, німецьку допомогу Україні було скорочено до 4 мільярдів євро у 2025 році з близько 8 мільярдів євро у 2024 році.

Німеччина сподівалася, що Україна зможе задовольнити більшу частину своїх військових потреб коштом кредитів у розмірі 50 мільярдів доларів з надходжень від заморожених російських активів, схвалених G7.

Однак повернення республіканця Дональда Трампа в Білий дім викликала в Європі занепокоєння, що підтримка Києва з боку США може зменшитися. Коаліційний уряд Німеччини розпався через кілька годин після того, як перемога Трампа стала очевидною в середу, 6 листопада.

Уряд Німеччини погодив бюджет влітку, і він мав бути затверджений парламентом до кінця року, але тепер це може бути відтерміновано до середини 2025 року.

Політична криза у Німеччині почалась 6 листопада, коли Шольц вирішив звільнити міністра фінансів Крістіана Лінднера та оголосив про наміри ініціювати голосування за довіру своєму уряду в січні 2025 року.

Після звільнення Лінднера та виходу міністрів від його Вільної демократичної партії з уряду кабінет Шольца втратив підтримку більшості у парламенті.

Канцлер висловив сподівання, що його уряд меншості зможе продовжити роботу, а необхідні законопроєкти вдасться ухвалювати за підтримки ХДС/ХСС.

Урядові джерела видання повідомили, що Шольц хотів збільшити пакет допомоги Україні на 3 мільярди євро (3,22 мільярда доларів) – до 15 мільярдів євро, та профінансувати його шляхом призупинення закону, який обмежує запозичення.

Лінднер заявив, що канцлер намагався змусити його порушити ліміт витрат, який міністр відмовився підтримати.

“Особливо сьогодні, через день після такої важливої ​​події, як вибори в США, такий егоїзм є абсолютно незрозумілим”, – заявив Шольц.

Як повідомляв OBOZ.UA, 6 листопада Олаф Шольц звільнив міністра фінансів Німеччини Крістіана Лінднера. Канцлер ініціював вотум довіри своєму уряду та наголосив, що питання стосовно дострокових виборів буде вирішувати Бундестаг.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *