“Росія вчиться й адаптується до воєнних умов”: у Пентагоні закликали НАТО якомога швидше модернізуватися

Росія вчиться й адаптується до воєнних умов та до тих викликів, з якими стикнулася на полі бою. Тому країни НАТО мають швидко модернізувати свою оборонно-промислову базу.

Про це заявила помічниця міністра оборони США з питань міжнародної безпеки Селеста Волландер під час дискусії на Варшавському безпековому форумі, присвяченому питанням оборони в Центральній та Східній Європі. Її цитує “Укрінформ”.

“Ми бачимо, як Росія вчиться й адаптується, воюючи проти України… Російські збройні сили насправді здатні адаптуватися до викликів, з якими стикнулася Росія, воюючи з неймовірно мотивованими, боєздатними та сучасними українськими Збройними силами”, – сказала Волландер.

Вона наголосила, що, попри санкції, російська економіка не розвалилася, а оборонна промисловість РФ виробляє необхідну продукцію. Як зазначила помічниця Остіна, “може, і не на радянському рівні”, але на достатньому для підтримання й відновлення військових можливостей країни-агресора.

Селеста Волландер наголосила, що з огляду на це союзники мають “серйозно поставитися до розширення й модернізації своєї оборонно-промислової бази, щоб не просто виробляти більше, а й у більш стислі терміни”. Країни НАТО повинні мати можливість поповнювати запаси й адаптувати оборонну промисловість до сучасних умов, зазначила помічниця очільника Пентагону.

На переконання Волландер, затверджений у країнах альянсу показник видатків на оборону в обсязі 2% ВВП є мінімальним, а не граничним.

“Насправді нам потрібно витрачати більш як 2%, щоб повністю задовольняти наші оборонні потреби”, – зазначила Волландер.

Посилення оборонно-промислової бази “є реальним наступним завданням, до вирішення якого НАТО має бути готове”, наголосила помічниця Остіна.

Як повідомляв OBOZ.UA, новий генсек НАТО Марк Рютте заявив, що інвестиції у допомогу Україні значно менші, ніж якби країнам альянсу довелося напряму воювати з Росією. Він наголосив, що незалежна та демократична Україна є дуже важливою для миру та стабільності в Європі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *