Росія просить Зімбабве надіслати робітників: що пропонує натомість

Росія попросила Зімбабве надіслати їй будівельників. Причина – дефіцит робочої сили країни.

Про це повідомляє The Herald. Зазначається: в обмін на відправку робітників Росія запропонувала поділитися із Зімбабве досвідом будівництва соціального житла.

У самій же африканській країні, наголошується, висловили зацікавленість у пропозиції. Тому запросили представників РФ до себе докладного обговорення імовірної майбутньої угоди.

Водночас у самій Росії зазначають, що місцеві компанії масово шукають працівників у країнах Африки. Зокрема, у першій половині 2024 року:

  • кількість вакансій у Кенії зросла у 39 разів;
  • у Зімбабве – у 15 разів;
  • у Камеруні – у 10 разів;
  • Замбії – у 8 разів.

Також, зазначається, росіяни шукали робочі руки у Сьєрра-Леоні, Габоні та Центральноафриканській Республіці (ЦАР).

“Кількість африканських мігрантів у Росії зростає з кожним роком. … Африканські трудові мігранти займають абсолютно різні ніші на ринку праці: деякі дійсно зайняті в досить низькокваліфікованих професіях, наприклад у будівництві, працюють на складах, у сільському господарстві, інші ж займають високі керівні пости у великих російських компаніях”, – розповіли росЗМІ.

Водночас, наголошується, приплив трудових мігрантів до Росії скорочується. Багато в чому це обумовлено:

  • зниженням курсу рубля;
  • посиленням міграційного законодавства;
  • формування альтернативних міграційних векторів;
  • зміною пріоритетів економічної політики у країнах Центральної Азії.

Водночас Росія почала імпортувати вершкове масло з ОАЕ та Туреччини для стримування зростання цін і забезпечення доступності продукту на внутрішньому ринку. З грудня 2023 року ціна на вершкове масло в Росії зросла на 25,7%, що викликало занепокоєння серед споживачів.

Раніше значну частину імпорту вершкового масла до Росії забезпечувала Латинська Америка, зокрема Аргентина та Уругвай. Однак через санкції, введені західними країнами, імпорт із цього регіону значно скоротився. З 25 тисяч тонн, що постачалися в 2014 році, обсяги впали до 2,8 тисяч тонн у 2024 році. Натомість Білорусь, яка залишається найбільшим постачальником вершкового масла для Росії, збільшила експорт до 110 тисяч тонн, що на 9% більше порівняно з попереднім роком.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, продукти харчування в Росії можуть подорожчати ще на 8-20% у 2025 році через загальну інфляцію, зростаючі транспортні витрати та високу ключову ставку Центробанку. Особливо це зачепить імпортні продукти, сезонні фрукти та овочі.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *