ПриватБанк може заблокувати рахунок без пояснення причин: у банку розповіли, що треба робити в такому разі 

Українські банк мають право без пояснення причин розривати відносини зі своїми клієнтами. У такому разі необхідно надати рахунок в іншому банку для того, щоб переказати залишок коштів.

Про це йдеться в повідомленні ПриватБанку у відповідь на скаргу клієнта на спеціалізованому форумі Мінфін. “Сьогодні відкрила додаток Приват24 і побачила вікно авторизації. Спробувала авторизуватися – з метою безпеки послуга недоступна. Ну добре, я за кордоном, думаю, безпека – найголовніше, дзвоню в “Приват”, мені робот каже, що всі відносини зі мною розірвані, рахунки закриті”, – йдеться в скарзі.

У відповідь у ПриватБанку пояснили, що банк працює в межах чинного закону. При тому вони зобов’язані проводити фінансовий моніторинг своїх клієнтів.

“ПриватБанк працює виключно в межах чинного законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України, що регулюють відносини в сфері банківської діяльності. Всі заходи здійснюються відповідно до внутрішніх процедур і відповідають вимогам, які стосуються безпеки та дотримання правил фінансового моніторингу в Україні”, – зазначають у банку.

Банк як суб’єкт первинного фінансового моніторингу зобов’язаний вживати заходів, покликаних запобігати та протидіяти легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом; фінансуванню тероризму та розповсюдженню зброї масового знищення.

“Наразі ваше обслуговування обмежене. У разі розірвання ділових відносин надається можливість переказу залишків до іншого банку. Для перерахування ваших коштів на рахунках вам або вашому представнику необхідно звернутись до будь-якого відділення банку, маючи при собі реквізити рахунку, відкритого в іншому банку на ваше ім’я; документи, що підтверджують повноваження розпоряджатись рахунками; документи, що посвідчують особу; документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб — платників податків та містить реєстраційний номер облікової картки платника податків України; заяву про переказ залишків коштів”, – зазначили в банку.

Як раніше писав OBOZ.UA, в Україні серед державних банків найбільшу зарплату отримує голова правління “Привату” Герхард Бьош. У липні він отримав більше ніж 2,4 млн грн та значно випередив усіх своїх колег. Водночас голова НБУ Андрій Пишний, який відповідає за всю банківську систему, на місяць заробляє в середньому 629 тис. грн.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *