Введення військового збору для фізосіб-підприємців (ФОПів) вплине на їхній прибуток – він зменшиться. Тим не менш, у самому цьому запровадженні в експертному середовищі логіку бачать – зазначаючи, що на 10-му році війни не може бути такого, що хтось військовий збір сплачує, а хтось – ні.
Про це OBOZ.UA розповів фінансовий експерт Сергій Фурса. Він зазначив: нічого катастрофічного у запровадженні військового збору для ФОПів немає.
“Нелогічно, що дуже довго, поки триває вже 10 років війна хтось платить військовий збір, а хтось не платить. Введення цього військового збору для ФОПів є логічним. Для них це буде неприємно, але якихось там катастрофічних наслідків я не очікую. Просто будуть більше платити і це зменшить їх прибуток, от і все”, – розповів експерт.
Водночас він висловив думку, що якихось стресових наслідків для суспільства підвищення податків не спричинить. Адже, стверджує Фурса, їх збільшують на тлі зростання.
- ринку споживання;
- доходів населення.
“Так,частина грошей, які зараз підуть на виплату податків, могли б піти на споживання. Проте, треба зазначити, що вводяться ці податкові інновації на тлі зростання ринку споживання в Україні, на тлі зростання доходів населення. Тому, якогось стресу ми не очікуємо для загального споживання по країні чи попиту на українську продукцію”, – резюмував Фурса.
Який військовий збір встановили для “ФОПів”
Нагадаємо: 10 жовтня депутати Верховної Ради України ухвалили у другому читанні законопроєкт про масштабне збільшення податків. Основа якого:
- підвищення воєнного збору до 5%;
- та запровадження нових податків для “ФОПів”.
Так, під час підготовки до другого читання було узгоджено варіант документа з такими нормами:
- збільшення військового збору з 1,5 до 5%;
- запровадження військового збору для ФОПів – 1% від доходу для 3-ї групи, 10% мінімальної зарплати для 1, 2 та 4-ї груп;
- податок з прибутку банків лише на рівні 50%;
- податок на прибуток фінансових компаній (крім страховиків) – 25%;
- збільшення мінімального податкового зобов’язання для земель на 14%;
- звільнення “Національного кешбеку” від податку на доходи фізосіб (ПДФО);
- перехід на помісячну звітність з ПДФО;
- збільшення ренти на видобуток щебеню, піску та каоліну;
- збільшення мінімальних роздрібних цін на вино та виноробну продукцію (коньяки та вермути) на 50%.
Тобто розмір військового збору з білої зарплати в 30 тис. грн збільшиться з 450 грн (1,5%) до 1500 грн (це вже 5%). А ФОП третьої групи зі щомісячним доходом у 30 тис. грн платитиме на 300 грн податків більше (раніше військовий збір вони не платили, а буде 1%). ФОПи інших груп платитимуть фіксовано по 800 грн.
Під час розгляду закону в другому читанні депутати також скасували підвищення військового збору для військовослужбовців. Так, навіть після підвищення податків із їхніх зарплат, як і раніше, зніматиметься по 1,5%, а не 5%.
Як повідомляв OBOZ.UA, головна причина підвищення податків – необхідність фінансування армії. Усі збори, які надходять до держбюджету України, і зараз йдуть на сектор безпеки та оборони, але цього недостатньо. Проте разом із підвищенням податків важливо проводити детінізацію, адже нелегальна та напівлегальна робота бізнесу позбавляє бюджет величезної кількості коштів.
Джерело: OBOZ.UA