В Україні банки масово блокують картки клієнтів після операції з криптовалютою на p2p платформах (де розрахунок відбувається з однієї картки фізособи на картку іншої фізособи). Такі операції часто використовують шахраї, які намагаються відмити кошти, отримані незаконним шляхом. Якщо ж провести р2р із таким шахраєм, банк може заблокувати рахунок.
Про один із таких випадків клієнт ПриватБанку написав на спеціалізованому форумі Мінфін. “Я переказав гроші за криптовалюту, а людина від третьої особи скинула мені скриншот листування на біржі Binance. Відразу після переказу мою картку було заблоковано, оскільки людина, яка переказала гроші, поскаржилася на мене – на шахрайство”, – написав клієнт “Привату”.
Існують десятки або навіть сотні способів, як можна заволодіти чужим рахунком або вмовити жертву переказати свої кошти. Шахраї часто використовують рахунки “мулів” (тобто купують в українців їхні банківські картки з доступом до додатка та використовують його для того, щоб отримати від жертви кошти та одразу ж їх вивести).
Найкращий спосіб “вивести” вкрадене – купити криптовалюту. Якщо ви вирішили продати свій біткоїн без участі біржі, а безпосередньо продавцю, ви легко можете натрапити на шахрая. Йому потрібно якнайшвидше вивести кошти з картки, поки жертва не встигла поскаржитися до банку та поліції. Злочинець готовий заплатити за ваш біткоїн навіть більше за ринкову ціну. Головне – позбутися крадених коштів та отримати криптовалюту, яку неможливо простежити.
Однак після такого продажу біткоїна ваш рахунок неодмінно заблокують. Жертва шахрайської схеми звернеться до банку та поліції. Простежать ваші угоди, і виявиться, що вкрадені кошти переказали саме на ваш рахунок.
У службі підтримки ПриватБанку OBOZ.UA пояснили: рахунок можуть розблокувати після перевірки. “Може бути блокування переказу, але це зупинка операції. Тоді вам прийде повідомлення з проханням надати документи для розблокування транзакції”, – розповідає OBOZ.UA співробітниця служби підтримки. Якщо надати банку всю необхідну інформацію, переказ (чи рахунок) розблоковується.
Раніше OBOZ.UA писав, що Дніпровський суд Києва вирішив зобов’язати ПриватБанк повернути клієнту 10,1 тис. грн. У позові клієнт банку заявив, що ніде не підписував умови використання кредитного ліміту, тому вважає, що ставка 3,5% є незаконною.
Джерело: OBOZ.UA