Під прицілом енергетика, ситуація складна: у Кабміні розповіли про російський обстріл 26 серпня

Росія знову атакувала енергетичну інфраструктуру України, спричинивши масштабні пошкодження та вимушені екстрені відключення електроенергії по всій країні. Енергетики вже працюють над ліквідацією наслідків атак майже у 15 областях країни.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко. Цього разу ворог націлився на енергетичну інфраструктуру країни, намагаючись зламати волю українського народу та позбавити громадян життєво важливих ресурсів, таких як електроенергія.

Міністр енергетики заявив, що ситуація на енергетичному фронті є вкрай складною. Ракетні удари завдано по низці енергетичних об’єктів, що спричинило значні пошкодження інфраструктури. За словами Галущенка, російська сторона не припиняє спроби залишити українців без світла та тепла, намагаючись паралізувати енергосистему країни.

“Ворог не полишає планів позбавити українців світла. Ситуація складна, наслідки атак уточнюються. Енергетики вже працюють над їх ліквідацією”, – наголосив міністр.

Сьогодні 15 областей України постраждали внаслідок масованої атаки з боку Росії. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Росіяни використали різні види озброєння, включаючи безпілотники, крилаті ракети та “Кинджали”. На жаль, є поранені та загиблі.

Основною ціллю російських атак знову стала енергетична інфраструктура країни. У результаті обстрілів у низці регіонів зафіксовано серйозні пошкодження. Щоб стабілізувати енергосистему, “Укренерго” було змушене запровадити екстрені відключення електроенергії.

Прем’єр також повідомив, що голови обласних військових адміністрацій отримали завдання розгорнути “пункти незламності” для допомоги населенню. “Щоб зупинити варварський обстріл українських міст, необхідно знищувати те, звідки запускаються російські ракети”, – наголосив Шмигаль.

Він підкреслив, що для цього Україні потрібна далекобійна зброя та підтримка міжнародних партнерів. “Розраховуємо на підтримку наших союзників та обов’язково змусимо Росію заплатити“, – додав Шмигаль.

Введення екстрених відключень електроенергії

Через масштабні обстріли “Укренерго” оператор системи передачі електроенергії змушений був ввести режим екстрених відключень електроенергії по всій країні. Такі заходи вжито з метою збереження цілісності енергосистеми України та мінімізації наслідків руйнувань.

“Звертаємо увагу, що під час екстрених відключень графіки, які можуть бути спрогнозовані заздалегідь, не діють”, – йдеться у повідомленні ДТЕК. Це означає, що населення повинно бути готове до непередбачуваних відключень світла, які можуть тривати невизначений час.

Масштабні відключення по всій країні

З ранку з різних регіонів України надходять повідомлення про масові відключення електроенергії. У Києві, за словами мера Віталія Кличка, перебої з електропостачанням спостерігаються у кількох районах міста. На правому березі столиці через відключення світла почалися перебої з водопостачанням.

У Київській міській військовій адміністрації (КГВА) було ухвалено рішення про розгортання “пунктів незламності” по всьому місту. Це місця, де люди зможуть отримати тепло, світло і доступ до базових комунальних послуг.

У Черкаській області аварійні відключення електроенергії були введені з 8:45 ранку. За словами начальника обласної військової адміністрації Ігоря Табурця, такі заходи спрямовані на збереження енергосистеми країни.

Вплив на транспорт і житлово-комунальні послуги

У багатьох містах, таких як Одеса, було зупинено роботу електротранспорту, що ще більше ускладнило життя мешканців. Мер Одеси Геннадій Труханов повідомив, що цей захід є тимчасовим, але він може тривати до стабілізації енергетичної ситуації в місті.

У Львові та області також зафіксовано перебої з електроенергією. Голова Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький зазначив, що внаслідок атак на енергетичні об’єкти в регіоні можуть виникнути проблеми з водопостачанням, поки підстанції не перейдуть на резервне живлення.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, через масштабну атаку ворога у різних регіонах відбулися знеструмлення, що призвело до затримок у русі поїздів. Для забезпечення руху поїздів далекого сполучення були виведені резервні тепловози, і всі поїзди продовжують рух.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *