Голова Комітету німецького парламенту з питань оборони Маркус Фабер заявив, що Китай може скористатися проведенням щорічної Генеральної Асамблеї ООН, щоб проштовхнути свій план припинення російсько-української війни. Пекін має намір використати невизначеність напередодні президентських виборів у США.
Посилаючись на аудиторію ООН та нібито підтримку багатьма країнами Глобального Півдня бразильсько-китайської ініціативи, Китай може запропонувати план для припинення війни з конкретними заходами та термінами. Про це Фабер заявив Defence Network.
На думку голови комітету оборони німецького Бундестагу, китайський план миру насправді загрожує Європі. Фабер наголосив, що цього разу Генеральна Асамблея може стати початком тектонічних зрушень, які безпосередньо впливають на європейців. Однак Пекін не просуватиме свою ініціативу як “китайський план”.
Натомість буде наголошуватися, що з мирною ініціативою виступає Глобальний Південь чи навіть “світова більшість”. Фабер пояснив, що для цього Китай може сформувати своєрідну “основну групу”, яку можна буде швидко розширити, включивши до неї інші держави з Африки, Латинської Америки та Азії або регіональні міжнародні організації.
Голова комітету оборони Бундестагу попереджає, що ініціатива Китаю не враховуватиме інтереси Європи і, як наслідок, України, керівництво якої наполегливо відстоює свою версію справедливого миру, заснованого на Статуті ООН.
“Китайська Народна Республіка не має інтересів до України. Керівництву Пекіна байдуже, чи існуватиме Україна завтра. Для Китаю важлива лише власна вигода. Китай займається виключно власними інтересами. Ми повинні це вже зрозуміти. І це не тільки тут, на Близькому Сході чи на Тайвані”, – заявив Маркус Фабер.
Також німецький політик прогнозує, що китайський план міститиме багато гарних слів, зокрема посилань на Статут ООН. Але під гарними словами Пекіна ховається спроба заморозити війну.
“Передусім, план Пекіна вигідний Росії. Адже він підриває всі зусилля України щодо організації великого мирного саміту, на якому були б обумовлені умови миру на континенті за участю Києва, Москви та інших зацікавлених держав, на якому можна обговорити умови миру на континенті”, – зазначив Фабер.
При цьому він додає, що китайський план не передбачає перемогу РФ, як це зображує кремлівська пропаганда, відмови від легітимних українських територій чи негайного зняття західних санкцій. На думку Фабера, китайський план полягає у тому, щоб “не втратити Росію у війні, головним бенефіціаром якої Китай є вже давно”. Також представник Бундестагу заявив, що просування китайського плану стане великим зовнішньополітичним успіхом для Китаю. Таким чином, Пекін закріпить за собою роль лідера Глобального Півдня, нівелювавши вплив Заходу і створивши “коаліцію більшості”, лояльну до себе в російсько-українському врегулюванні.
Фабер наголосив, що за таких умов країни Європи мають не допустити ультиматуму сторонам конфлікту, особливо жертві агресії. Для цього європейські лідери зобов’язані надати Україні ту допомогу, якої країна потребує, щоб у світу з’явився шанс запобігти світовому порядку китайського зразка.
Нагадаємо, у міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що “стурбовані” ймовірністю подальшої ескалації в Україні. Пекін вважає, що отримання Україною дозволу на застосування західної зброї територією Росії погіршить ситуацію.
Раніше повідомлялося, що більшість українців не довіряють Китаю як посереднику за можливих переговорів між Україною та Росією, – так відповіли 62% респондентів. Також 62% упевнені, що гарантії безпеки з боку інших країн зможуть убезпечити Україну від можливої агресії Росії у майбутньому.
Як повідомляв OBOZ.UA, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв похвалив мирний план Китаю та Бразилії. Також він видав, що у військовому відношенні Росія “непереможна” і попередив, що подальша ескалація призведе до непоправних наслідків для людства.
Джерело: OBOZ.UA