“Обійми з Путіним не допоможуть”: Зеленський у Будапешті пояснив, як змусити Росію до справедливого миру

Президент України Володимир Зеленський у четвер, 7 листопада, виступив на саміті Європейської політичної спільноти, який проходить у столиці Угорщини Будапешті. У своїй промові він заявив, що лише сила може стати запорукою стабільного миру в Європі, а обійми з диктатором Володимиром Путіним не допоможуть припинити війну.

За словами Зеленського, з моменту липневого саміту Європейської політичної спільноти відбулася значна ескалація війни з боку РФ. “Північна Корея тепер по суті веде війну в Європі. Північнокорейські солдати намагаються вбити наших людей на європейській землі”, – заявив він.

Зеленський також вказав, що деякі з присутніх на саміті “наполегливо рекомендували Україні піти на поступки Путіну”, що є неприйнятним для України та є “самогубним для всієї Європи”.

“І що ж далі? Чи варто Європі шукати прихильності Кім Чен Ина в надії, що він також дасть спокій Європі? Жоден сильний лідер, який допоміг побудувати єдину, сильну та мирну Європу, навіть не думав про таке. Але концепція “миру через силу” неодноразово доводила свою реалістичність та ефективність. Наразі вона знову потрібна”, – сказав український лідер.

За словами Зеленського, не повинно бути жодних ілюзій, що, виявивши слабкість, можна купити справедливий мир. Це просто не працює, заявив президент.

“Мир – нагорода тільки для сильних. Отже, альтернативи сильній Європі немає. І єдність необхідна для сили. Росія почала цю війну не тому, що їй потрібно було більше території. У Росії більше землі, ніж у будь-кого. Вони хотіли глобальної влади, починаючи з контролю над Україною, а потім над усіма вами, як вони колись робили за радянського чи імперського правління”, – заявив Зеленський.

Він додав: Будапешт пам’ятає як виглядали радянські танки, а міста України “не забудуть російські бомби”. І так само, як Будапешт, кожне інше місто в Україні та світі заслуговує на безпеку та мир.

“Тому нам потрібно достатньо зброї, а не підтримка в переговорах. Обійми з Путіним не допоможуть. Деякі з вас обіймаються з ним уже 20 років, і все стає тільки гірше. Він думає тільки про війни і не зміниться. Тільки тиск може його обмежити”, – заявив Зеленський.

Крім того, за словами Зеленського, Київ збудував “чітку дипломатичну систему, здатну підштовхнути Росію до справедливого миру”. Більшість країн, що беруть участь у саміті, також взяли участь у зусиллях ефективної дипломатії.

Це, серед іншого, тематичні конференції, що охопили кожен пункт Формули миру, ядерна безпека, продовольча безпеку, енергетика, повернення ув’язнених та депортованих людей до України та повне дотримання міжнародного права.

“Нам потрібно підштовхнути Росію до цього. І справедливий мир стане спільною перемогою. План перемоги у вас на столі. Тому Україна була першою, хто запропонував змінити нашу спільну стратегію, щоб досягти справедливого миру, і незабаром. І дозвольте мені наголосити – ця війна йде на українській землі”, – сказав президент.

Він заявив при цьому, що Україна вдячна за всю підтримку та відкрита для “будь-яких конструктивних ідей” з метою досягнення справедливого миру, але саме Україна має вирішити, що має і що не повинно бути на порядку денному для припинення війни.

“Рахунок за цю війну має бути відправлений росіянам, а не Україні. Щоб Росія більше не могла висувати свої помилкові претензії всім навколо – від Прибалтики до Балкан. Будь-яка країна, будь-який лідер, який поважає міжнародне право і сидить за цим столом, повинен розуміти, що хижаки завжди вимагають дедалі більше вигоди”, – сказав Зеленський.

Він також заявив, що під час цієї війни “ми побачили, як деякі європейські підходи зазнають невдачі”.

“Наприклад, чим ближче країна до Росії, тим слабшою стає концепція нейтралітету. Швидкий вступ Фінляндії та Швеції до НАТО показав, як європейські та альянсові лідери дійсно бачать гарантовану безпеку – не на словах, а через НАТО. Україна це взяла до уваги”, – сказав президент України.

Крім того, Зеленський подякував “кожному лідеру, який відстоює право України використовувати кошти” із заморожених російських активів для захисту від агресії РФ:

“Російська держава не цінує ні людей, ні моралі – вона цінує лише гроші. І саме тому для них це також урок, коли російські активи працюють на Україну. Чесно кажучи, це українські гроші. Саме в Україні російські війська зруйнували сотні міст і сіл. Мільйони наших людей втратили свої будинки. Для цього потрібні кошти. І тепер замість того, щоб шукати причини для відстрочення рішень, необхідно знайти механізм спрямування коштів в Україну, щоб їх можна було якнайшвидше пустити в справу”.

Зеленський також підкреслив, що Росія, як і раніше, отримує прибуток від продажу нафти, достатньої для продовження своєї війни, обходить санкції та купує компоненти БПЛА і ракет по всьому світу, поширює нестабільність і втручається в життя країн у таких місцях, як Сахель, Північна Африка, Близький Схід і такі країни, як Ємен.

“Навіщо Путін це робить? Нам потрібен вплив на нього. Воно потрібне всій Європі. І разом ми можемо не лише зупинити війну Росії проти України, а й відповісти на інші виклики. Це можливо для нас – для Європи, а не для якогось. одного лідера наодинці. Будь ласка, об’єднайтеся, захищаючи спільні інтереси наших країн. І ми також маємо працювати разом із нашими союзниками заради наших спільних інтересів”, – підсумував президент.

Напередодні Зеленський у вечірньому зверненні анонсував свій візит до Будапешта. За словами президента, на саміт його запросили прем’єр-міністр Угорщини, яка нині головує в Європейській раді, Віктор Орбан і президент Європейської ради Шарль Мішель.

Це вже п’ятий саміт у тому форматі, зазначив глава держави.

“Перший був у Чехії, другий – у Молдові, потім в Іспанії, Великій Британії. Тепер – Угорщина. Я дякую за запрошення”, – сказав він.

Зеленський також розповів, що саміт присвячено безпековим викликам у Європі, а також “новим можливостям для всіх партнерів”.

Як повідомляв OBOZ.UA, 6 листопада Зеленський привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США. Він зазначив, що за лідерства Трампа Україна та США “мають потенціал для ще міцнішої співпраці”.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *