“Нам треба зробити крок вперед”: президентка Швейцарії запропонувала зняти заборону на реекспорт зброї в Україну

Після того, як країни ЄС почали відмовлятися купувати зброю у Швейцарії через її нейтралітет щодо України, у Берні заговорили про зняття ембарго на реекспорт. Адже це перш за все завдає шкоди промисловості та безпеці самої країни-виробника.

Таку заяву зробила президентка Швейцарії Віола Амгерд на пресконференції в Державному палаці в Улан-Баторі, столиці Монголія. Її цитує Reuters.

Амгерд, яка також є міністром оборони, заявила, що виступає за перегляд заборони на реекспорт швейцарської зброї.

“Особисто я вважаю, що нам потрібно зробити крок уперед для нашої галузі”, – заявила вона.

За словами лідера Швейцарії, уже виникли проблеми, бо такі країни, як Нідерланди, вирішили не закуповувати озброєння у Швейцарії, а реекспорт не є безплатним.

“Якщо у нас є проблема з нашою військовою промисловістю, це означає, що у нас також є проблема з безпекою, тому що важливо мати технології та ноу-хау”, – сказала Амгерд.

Однак вона додала, що Швейцарія, яка виступає посередником у світових конфліктах, ніколи не постачатиме зброю безпосередньо в країну, яка перебуває в стані війни.

Видання зазначає, що попри свій давній нейтралітет, Швейцарія є одним з найбільших постачальників зброї у світі. За даними Стокгольмського міжнародного інституту досліджень, станом на 2022 рів країна займала 14 місце серед інших продавців озброєння.

Однак вже у 2023 році продаж зброї у Швейцарії впав, і критики звинувачують у цьому нейтральну позицію країни.

Амгерд також заявила, що Швейцарії необхідно більше інвестувати у безпеку по всій Європі, і запевнила, що планує зміцнювати зв’язки з партнерами, включаючи НАТО.

“За останні 30 років Швейцарія не інвестувала достатньо коштів в оборону, і нам потрібно надолужити втрачене”, – сказала вона.

Як повідомляв OBOZ.UA, декілька країн Європейського Союзу, серед яких і Німеччина, відмовилися від купівлі зброї та снарядів, які виробляє Швейцарія. Причиною цього стала позиція нейтралітету щодо війни в Україні.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *