Нафтовики залишилися без деталей: три НПЗ у Росії частково зупинили роботу – ЗМІ

Три нафтопереробні заводи (НПЗ) в Росії були змушені частково зупинити роботу через проблеми з ремонтом іноземного обладнання, для якого не вистачає деталей. Серед таких заводів – Волгоградський НПЗ, який неодноразово ставав ціллю атак безпілотників.

Крім нього не змогли повністю закінчити планові ремонти у жовтні та продовжили простій окремих установок на весь листопад Ільський та Яйський НПЗ. Про це повідомляють російські ЗМІ, посилаючись на дані джерел у галузі.

Зазначається, що в результаті обсяг потужностей з нафтопереробки, що простоюють, в 1,5 рази перевищить план. Джерела вважають, що замість 1,2 млн тонн це буде не менше 1,8 млн. А сумарний простій первинної переробки на НПЗ Росії за січень-листопад 2024 року, за їхніми даними, досяг 39 млн тонн, що на 5,2 млн тонн (+5%) перевищує показник за аналогічний період минулого року.

Проблеми з ремонтом НПЗ виникли внаслідок дії санкцій. Так, в Росію не постачається важливе для нафтопереробки обладнання та його компоненти. Усі три зазначені заводи свого часу будувалися та модернізувалися за участю європейських та американських компаній. Тепер вони не можуть отримати технічні засоби для завершення ремонтів.

Проблему посилили атаки українських дронів, через які на початку 2024 року Росія втратила близько 15% потужностей нафтопереробки. РФ планувала відновлювати заводи за допомогою постачання з Китаю, але це виявилося надто дорого, оскільки в цьому випадку потрібно повністю змінювати обладнання НПЗ.

Перейти на російське обладнання також не вдалося. На вітчизняних виробників припадає лише 45% ринку насосного обладнання, 40% компресорів для НПЗ, 30% реакторів і коксових камер. За іншими видами обладнання частка російських постачальників ще менша. Тому введені США, країнами ЄС, Великою Британією та Японією обмеження на постачання до Росії обладнання для НПЗ помітно уповільнили реалізацію проєктів модернізації заводів”, – розповів заступник керівника економічного департаменту російського Інституту енергетики та фінансів Сергій Кондратьєв.

Як повідомляв OBOZ.UA, раніше після вибуху на найбільшому НПЗ Росія засекретила статистику виробництва палива. Українські атаки на нафтопереробні заводи в РФ та на окупованих територіях послаблюють постачання палива для російської армії та значно завищують ціни на паливо на ринку країни-агресора. Стратегічні удари допомагають Україні порушити логістику ворога та сприяють ослабленню його військових можливостей.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *