Сполучені Штати та Британія можуть надати Україні дозвіл використовувати їх зброю для ударів вглиб країни-агресора РФ. Міжнародне право це допускає.
Так сказав глава Міноборони ФРН Борис Пісторіус. Він також закликав США та Британію не боятися погроз російського диктатора Путіна.
“Погрози Путіна – це погрози Путіна. Це все, що можна з цього приводу сказати. Він погрожує, коли хоче, і заманює, коли вважає за потрібне”, – сказав міністр оборони Нимеччини.
Він додав, що Путін неодноразово останніми роками погрожував країнам НАТО з метою не дати західним країнам підтримати Україну.
“Проте це не повинно вплинути на надання їй всього необхідного для повернення її територій”, – зазначив він.
Раніше колишній міністр оборони Британії Грант Шаппс заявив, що нинішній британський уряд на чолі з прем’єр-міністром Кіром Стармером має зняти обмеження на застосування крилатих ракет Storm Shadows по території РФ. За його словами, зараз українці змушені воювати “із зв’язаними руками за спиною”.
У Британії звинуватили США в тому, що саме вони не дають цей дозвіл, а у Білому домі це заперечили.
Нагадаємо: коли нещодавно представників адміністрації Байдена запитали щодо надання Сполученими Штатами дозволу використовувати їх дальнобійну зброю проти цілей в РФ, вони відповіли буквально: “Ми працюємо над цим”. Одразу ж після такої заяви в РФ поширили коментар Путіна. Російський диктатор заявив, що надання такого дозволу означає пряму участь країн НАТО у війні в Україні, на що РФ відреагує відповідно.
Як повідомляв OBOZ.UA, раніше глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що російські окупанти передислокували авіацію, яку застосовують для ударів авіаційними бомбами по Україні, за межі радіуса ураження ракетами ATACMS. Саме тому замість того, щоб надати Україні дозвіл бити вглиб країни-агресора, США “зосереджені на допомозі Україні бути більш ефективною”.
Американські аналітики піддали сумніву твердження Остіна. Вони відзначають, що міністр має рацію щодо того, що одна система озброєння не змінить хід війни. Однак його коментарі не враховують, як наявність різних систем і відповідні правила їхнього використання можуть впливати на військовий потенціал України, а зміна цього потенціалу може вплинути на хід війни.
Джерело: OBOZ.UA