“Матимуть значні економічні наслідки”: США запровадили нові санкції проти Ірану через передачу ракет Росії

Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти Ірану через передачу ракет Росії. Вони матимуть значні економічні наслідки для Тегерана.

Про це повідомив очільник Офісу президента Андрій Єрмак. Він додав, що під обмеження потрапила авіакомпанія Iran Air, а також чотири судна, які перевозять іранські дрони та ракети в РФ.

Також під обмеження потрапили чиновники Корпусу вартових ісламської революції і міністерства оборони Ірану.

“Україні потрібен дозвіл на удари західною зброєю по території РФ. Це справедливість. Іранські ракети мають бути знищені ще в Росії”, – написав Єрмак.

Позиція США щодо цього питання

Як ідеться в пресрелізі Держдепартаменту, Сполучені Штати впродовж останніх днів обмінювалися розвідданими із союзниками й партнерами та напрацьовували разом нові санкції, “щоб переконатися, що дії Тегерана матимуть значні економічні наслідки”.

Під час свого візиту до Лондону Ентоні Блінкен зазначив, що новина стосовно передачі балістичних ракет з Ірану – це тривожна картина. Безперечно, це значна ескалація, “ми координуємо дії, і найближчим часом у нас буде більше інформації про це”.

“Іранська зброя, як я вже сказав, дає росіянам додаткові можливості й додаткову гнучкість. Вони вже мають балістичні ракети, але конкретні іранські ракети, які вони отримують, мають певну дальність. Це означає, що Росія зможе призначати власні балістичні ракети для цілей більшої дальності, а не використовувати їх для цілей меншої дальності, оскільки для цього у неї будуть ці іранські ракети, які мають радіус близько 75 миль. Таким чином, це збільшує їхній потенціал і розпалює війну”, – зазначив політик.

Блінкен також зауважив, що військова співпраця між Москвою і Тегераном – це взаємодія, від якої користь отримують обидва режими.

“Росія ділиться технологіями, які хоче отримати Іран. Це вулиця з двостороннім рухом, зокрема щодо ядерних питань, а також деякої космічної інформації”, – зазначив Блінкен.

Це, за його словами, загрожує безпеці Європи, а також інших регіонів по всьому світу.

“Будь-хто, хто надає допомогу Росії – чи то пряма смертельна допомога, як Іран чи Північна Корея, чи то допомога їхній оборонно-промисловій базі, як Китай, – продовжує війну, розпалює конфлікт. І це загроза не лише Україні та українському народу”, – резюмував Блінкен.

9 вересня Міністерство закордонних справ України викликало тимчасового повіреного у справах Ісламської Республіки Іран Шахріяра Амузегара. Йому було висловлено “глибоке занепокоєння” у зв’язку з повідомленнями щодо можливого постачання Іраном балістичних ракет країні-агресору.

Напередодні, 8 вересня, в МЗС Ірану відреагували на звинувачення у передачі балістики Росії. Там зазначили, що Тегеран ніколи не був частиною російсько-української війни. Ба більше, країна виступає за її політичне врегулювання.

7 вересня офіційні особи Ірану таки визнали передачу країні-терористу Росії балістичних ракет і дронів-камікадзе. У Тегерані видали, що постачають Москві зброю по бартеру, одержуючи натомість сою та кукурудзу.

Як повідомляв OBOZ.UA, у Білому домі заявили, що “стривожені” зміцненням співпраці Ірану та РФ у сфері озброєнь. За словами представника Ради національної безпеки США Шона Севетта, передача Іраном балістичних ракет Росії ознаменує різку ескалацію війни.

Раніше повідомлялося, що Росія вже одержала від Ірану першу партію балістичних ракет малого радіуса дії. За попередніми даними, іранський режим міг передати росіянам понад 200 балістичних ракет.

Після цього у Міністерстві закордонних справ України відреагували на можливу передачу Іраном балістичних ракет країні-терористу Росії. У дипломатичному відомстві закликали керівництво ісламської республіки утриматися від співпраці з росіянами.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *