Масштабна корупція в Харківській податковій: спливли нові деталі гучної справи

В Україні викрили корупційну схему в податковій службі Харківщини, де посадовці, включаючи ексголовного податківця Василя Гладченка, вимагали 55 тисяч доларів США за виключення компанії з переліку ризикових платників податків. Завдяки угоді про визнання винуватості з екснацальницею одного з відділів ГУ Державної податкової служби Тетяною Горбань, яка надала викривальні покази слідству вдалося викрити Гладченка.

Про це повідомив журналіст Олег Новіков. За версією слідства, Тетяна Горбань підбурила представника приватного товариства надати неправомірну вигоду у розмірі 55 тисяч доларів США за сприяння в ухваленні рішення про виключення цієї фірми з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості, а також за реєстрацію зупинених податкових накладних цього товариства.

Кошти призначалися як їй, так і тодішньому очільнику харківської податкової Василю Гладченку, який мав забезпечити прийняття фінального рішення щодо виключення компанії зі списку. Тетяна Горбань пішла на співпрацю зі слідством, надавши викривальні покази. Вона зобов’язалася перерахувати 500 тисяч гривень на підтримку Збройних Сил України та отримала умовний термін у 5 років. 16 лютого Горбань затримали, а вже 20 лютого Василя Гладченка звільнили з посади.

НАБУ та САП зібрали достатньо доказів причетності експосадовця до цього злочину та повідомили йому про підозру за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність за одержання неправомірної вигоди в особливо великому розмірі або службовою особою, що займає відповідальне становище.

Крім Горбань та Гладченка, підозри у травні також отримали інші учасники схеми: начальник управління ГУ ДПС у Харківській області, працівниця відділу та підприємець. Всі вони звинувачуються у різних злочинах, пов’язаних із корупцією та хабарництвом.

Розслідування щодо причетності інших посадових осіб податкової служби та фізичних осіб до цієї корупційної схеми триває. НАБУ та САП продовжують збирати докази та встановлювати усіх можливих учасників злочину.

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, в Україні судитимуть двох посадових осіб “Енергоатому”, яких підозрюють у присвоєнні 100 млн грн під час будівництва сховища відпрацьованого ядерного палива. Справу вже направлено до суду. Також у схемі, за даними слідства, брали участь керівник та юрист приватної компанії, їм теж загрожує покарання.

Джерело: OBOZ.UA