“Максимальний тиск 2.0”: Трамп захотів перекрити Ірану нафтовий кран – WSJ розкрив план

Після перемоги на виборах новообраний президент США Дональд Трамп має намір відновити кампанію “максимального тиску” на Іран. Йдеться про санкції, якими команда Трампа хоче перекрити Ірану отримання доходів від продажу нафти.

Про це пише The Wall Street Journal (WSJ), посилаючись на дані джерел, близьких до Білого дому. Зазначається, що обмеження, зокрема, будуть направлені на іноземні порти та трейдерів, які забезпечують транспортування та обробку іранської нафти.

Поставки нафти з Ірану після падіння до 250 тис. барелів на день при Трампі (2020-го) у вересні 2024-го досягли шестирічного максимуму. За словами колишнього американського чиновника з енергетики Роберта Макнеллі, заборона США на прийом іранської нафти в китайських портах скоротить іранський експорт приблизно на півмільйона барелів на день. “Це буде ” максимальний тиск 2.0“, – сказав він.

Видання нагадує, що ще під час своєї першої президентської каденції Трамп погіршив ставлення США до Ірану. Зокрема, під кампанією “максимального тиску” розуміється посилення санкцій проти Ірану адміністрацією Трампа після виходу США з Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) у 2018 році.

“Зв’язки з Тегераном цього разу, ймовірно, стануть ще гіршими“, – йдеться у матеріалі. Як пояснюють джерела, поінформовані про плани Трампа, загальні цілі новообраного президента залишаються незмінними.

Зокрема, Трамп, ймовірно, хоче змусити Іран відмовитися від ядерних амбіцій та фінансування тероризму, а також покращити ситуацію із правами людини всередині країни. “Така політика вже мала неоднозначні результати, оскільки вона задушила іранську економіку, але спонукала Тегеран продовжувати просувати ядерні розробки, одночасно зміцнюючи своїх союзників”, – зазначає видання.

Втім, як стверджують джерела, поки що неясно, якою мірою Трамп посилить тиск на Іран. “Я думаю, що ви побачите, як санкції повернуться, ви побачите набагато більше, як у дипломатичному, так і у фінансовому плані, вони намагаються ізолювати Іран. Складається враження, що Іран зараз безперечно перебуває в слабкій позиції, і зараз є можливість використати цю слабкість”, – припускає колишній чиновник Білого дому.

Проте деякі ексспівробітники адміністрації Трампа кажуть, що він може прагнути дипломатичної угоди з Іраном під час свого другого терміну. Як зазначив ексчиновник Пентагону Близького Сходу Мік Малрой, “Трамп любить укладати угоди “, але він робитиме це тільки “якщо це буде його угода”.

Як повідомляв OBOZ.UA, у той же час в Ірані, який активно співпрацює з Росією, заговорили про перегляд зовнішньої політики з метою зміцнення зв’язків із європейськими країнами. Така заява пролунала після ударів ізраїльської авіації з військових цілей у трьох провінціях країни.

Також президентство Трампа загрожує обвалити вартість нафти до $50 за барель. Раніше політик заявляв, що готовий обвалити ціну чорного золота до близького до цього показника, щоби припинити війну в Україні, скоротивши доходи Кремля.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *