Кредити українців збираються продати: назва банку

Фонд гарантування вкладів (ФГВФО) виставив на аукціон пул кредитів фізичних осіб банку “Форвард”. Торги заплановано на 18 жовтня. Початкова ціна лота – 37,9 млн грн.

Про це повідомили у самому Фонді. Там зазначили:

  • До складу лоту увійшли права вимоги та майнові права за кредитними договорами, укладеними з фізичними особами – загалом 1 215 угод.

Зокрема, йдеться про карткові кредити, а також кредити, надані на придбання товарів та послуг, за якими відсутнє забезпечення.

  • Ці активи виставляються на продаж уперше.

“На продаж виставлено право стягнути з боржника заборгованість за кредитним договором у судовому чи позасудовому порядку. Переважно, термін прострочення виконання зобов’язань за кредитами становить не більше 3 років. Зокрема, близько 54% виставленого на торги портфелю (за сумою заборгованості) мають прострочку платежу від 1 до 3 років, понад 46% – від 91 до 365 днів”, – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: 100% портфеля – кредити у гривні. Місце реєстрації позичальників – вся територія України, крім тимчасово окупованих територій та територій ведення бойових дій.

“Кошти, отримані від продажу активів, будуть спрямовані на задоволення вимог кредиторів АТ “Банк Форвард”. Участь у торгах можуть узяти як юридичні, так і фізичні особи, окрім позичальників та поручителів за кредитами, а також російської федерації або осіб, пов’язаних з державою-агресором”, – зазначили у ФГВФО.

Нагадаємо: раніше НБУ визнав неплатоспроможним “Банк Форвард”, кінцевим бенефіціарним власником якого є громадянин Росії Рустам Таріко. Причини:

  • Неприведення банком своєї діяльності у відповідність до вимог законодавства.
  • Істотне та незворотне погіршення фінансового стану – за відсутності дієвих заходів щодо його поліпшення разом з неможливістю та недостатністю запланованої капіталізації.

У регуляторі нагадали: наприкінці листопада 2022 року Банк Форвард був віднесений до категорії проблемних. Підставою для цього стали недостатні доходи, що створювало “ризик зменшення його регулятивного капіталу та порушення встановлених Національним банком економічних нормативів капіталу”.

Також там запевнили: частка фінустанови становила 0,1% від активів платоспроможних банків. А отже, віднесення банку до категорії неплатоспроможних “жодним чином не вплине на стабільність банківського сектору України”.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, Фонд гарантування вкладів фізосіб планує продати активи низки банків, що ліквідуються. Початкова ціна реалізації всіх лотів складає 145,2 млн грн.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *