Коли українцям можуть прийти чужі комунальні борги: що обов’язково треба переоформити 

В Україні при зміні власника нерухомості треба обов’язково переформити особовий рахунок у постачальника комунальних послуг. Інакше може виникнути ситуація, коли ви ризикуєте сплатити чужі борги

Про це йдеться в публікації “ГазПравди”. Як зазначає видання, їм часто скаржаться на ситуації, коли українці змушені були розбиратись з чужими боргами. “А все тому, що вони вчасно не переоформили на себе компослуги. Мовляв, ну й що, що платіжка на чуже ім’я. Насправді ж переоформлювати особовий рахунок треба обов’язково. Це правильно не лише з юридичної точки зору, а й із фінансової. Інакше ви ризикуєте сплатити чужі борги”, – йдеться в публікації. 

Так, обов’язково треба перевірити, чи я борги за комуналку, при купівлі нерухомості. Інакше ви можете разом з квартирою чи будинком “купити” зобов’язання сплатити борги. Важливо, щоб в договорі купівлі-продажу було вказано, що ви не берете на себе зобов’язання сплачувати борги. 

“Новий власник не зобов’язаний повертати борги у випадку, якщо він не брав такий обов’язок в догоіор. Якщо немає боргів – треба оновити дані про власника особового рахунка”, – зазначається в публікації. 

Наприклад, для переоформлення особового рахунку на поставку газу в найближчий центр надавача послуги треба подати копії паспорта, ідентифікаційного коду, документ, що підтверджує право власності на нерухомість, технічний паспорт на майно, витяг з реєстру прав на нерухоме майно, якщо немає лічильника, довідка з ЦНАПу з переліком членів родини, роздруковане фото лічильника. Якщо з документами все добре, треба підписати заяву приєнання до договору. 

Щоб переоформити договір на постачання газу, можна подати відскановані (або сфотографовані): заяву, паспорт, ідентифікаційний код, документ, що підтверджує право власності, останній рахунок від оператора ГРМ). На сайті постачальника газу можна дізнатись, куди треба подавати документи (можливо також відправити на електрону почту). 

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, клієнти “Нафтогазу” можуть знизити свій рахунок за газ, отримавши знижку в 1%. Для цього їм потрібно вчасно розраховуватися з компанією – до 15 числа кожного місяця.

Джерело: OBOZ.UA

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *